Co je eko dítě

Extracorporovální hnojení je možností neplodných párů, aby se staly rodiči a mají krevní děti. Mnohé se však nerozhodnou aplikovat na kliniku, věřit, že dítě narozené s pomocí ECO je nakloněn vznik anomálií ve vývoji, neřesti. Tyto zkušenosti jsou spojeny s existencí mýtů a bludů, nikoli na vědeckém výzkumu. Rizikové faktory, které musí být obeznámeny.

Týkající se zkumavky

Hlavním úkolem ECO je získat embryo z mužských a ženských genitálních buněk mimo mateřské tělo a převést ji do dělohy. Za tímto účelem plot folikulů obsahujících zralé vaječné buňky. Muži potřebovali k poskytnutí cum. Pokud je nemožné získat semennou tekutinu, přirozeně se uchýlit k chirurgickému zásahu.

První úspěšná umělá hnojení byla vyrobena v roce 1978, v důsledku toho se narodilo zdravé dítě.

Shromážděný biologický materiál je umístěn ve zkumavce několik hodin, kde je pro hnojení vytvořeno speciální prostředí. Koncepce procesu duplikuje přirozené hnojení v těle ženy.

V důsledku toho se vytvoří několik embryí, které je třeba nalézt v podmínkách zkumavek po dobu několika dní. Poté se embrya převedou do dělohy. Lékaři nevytvářejí žádný zásah do genetického kódu plodu. To dokazuje, že ECO je bezpečný postup zaměřený na pomoc v pronikání spermií pod membránou vejce.

Statistické údaje a výzkum

Evropská sdružení reprodukce a embryologie shromažďuje informace o dětech, koncipované tak přirozené a umělé. Organizace studuje následující aspekty:

 • genetická predispozice k vývojovým vkladům;
 • vrozené anomálie;
 • plodnost;
 • riziko rakoviny;
 • Psychofyzikální rozvoj.

Podle statistik, novorozence, které se objevily světlo po hnojení vitro, trpí vývojovým anomálií o 1-1,5% více. To není spojeno s koncepcí ve zkumavce. Reproduktologové to vysvětlují dlouhodobou léčbě neplodnosti, která zahrnuje recepci různých léků, které mají negativní dopad na zdraví. A to je způsobeno přítomností nemocí rodičů, kteří vedli neplodnost. Páry mají často určité mutace v lokusových chromozomech, které vysílají.

Američtí vědci prokázali, že srdeční onemocnění je častěji diagnostikováno u dětí.

Koncepce ve zkumavce nezpůsobuje konkrétní odchylky. Také nebylo nalezeno žádné spojení mezi onkologickými onemocněními a ECO. Porušení může být spojeno s chromozomálními anomálie.

Umělé hnojení poptávky po párech více než 35 let, ve kterých je často diagnostikována sexuální dysfunkce, chronická patologie. Jsou to tyto faktory, které negativně ovlivňují kvalitu genetického materiálu použitého pro koncepci. Navzdory diagnostické kontrole embryí před implantací v děloze tento důvod ovlivňuje statistiky zdravotních statistik ECO Děti.

Časté mýty o dětských eco

ECO se nevztahuje na běžné postupy. Mnoho lidí nerozumí podstatou umělých hnojení, která vytváří nepřiměřené bludy.

Volnota a častá onemocnění

Mnozí věří, že dítě ze zkumavky "je nakloněn k nemocí infekční povahy, zaostává za normy fyzického a intelektuálního vývoje. Podobné názory nejsou vědecky odůvodněné. ECO postup je pouze 40 let, toto období nestačí pro důkladnou studii těchto dětí.

Studie prokazující tendenci k odchylkám byly provedeny v 90. letech 20. století. Počet testů bylo vypočteno desítky. Tyto skutečnosti potvrzují nespolehlivost získaných výsledků.

Všechny děti bez ohledu na způsob pojetí, přenos patologií různých povahy. Tento nevyhnutelný proces vede k tvorbě imunitního systému dětí.

V lékařské praxi po použití ECO dává přednost udržení cesarejské sekce. Přirozeně se narozené děti mají nižší imunitní stav. To vysvětluje časté nachlazení, způsob pomocných reprodukčních technologií nemá vliv na počet onemocnění utrpěných.

Vices a odchylky

Procento narození nemocného dítěte po koncepci v trubce je téměř rovna nule. Protože každé embryo je důkladně studováno před implantací. Taková diagnostika umožňuje zabránit transplantaci embryí s Downovým syndromem, Patau a dalšími genetickými a chromozomálními poruchami. Kontrola preplantace (PGD) minimalizuje rizika detekce defektů u dětí po narození.

Může být argumentován pouze skutečnost dědičné predispozice k onemocněním: Pokud je v genetickém kodexu rodičů položena anomálie, je přenesena na ovoce jak s umělým a přirozeným hnojením.

Neplodnost

Mýtus neplodnosti se vyléčí. Louise Brown, první dítě Eco, v tuto chvíli 40 let, a má dvě děti, koncipované a narozené přirozené cesty. 30-letý ruský, Elena Dontsova, také maminka.

Potřeba použít metody pomocných reprodukčních technologií závisí na možnost koncepce, ale ve stavu lidského zdraví.

Porušení plodnosti mohou souviset s tím, že rodiče mají problémy s koncepcí na genetické úrovni. Hlavní indikací extracorporické hnojení je překážka phallopyanových trubek nebo jejich nepřítomnosti. Tento fenomén nemůže být přenášen z generace na generaci.

Mužská neplodnost není také zděděna. Nicméně, tam je verze, která otcová s neuspokojivou spermií porodí synové, kteří mají problémy s koncepcí v budoucnu.

Stanovisko specialistů

Reproduktologové vyvrátit nepotvrzené mýtické údaje. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné spolehlivé informace, které by naznačovaly rozdíl mezi dětmi ze zkumavek ze zkumavek z dětí koncipovaných obvyklým způsobem.

Možnost převést neplodnost dědictví

Neplodnost není nemoc, takže nemůže být zděděna. Důvody, které způsobily neschopnost mít děti, jsou schopny vysílat dítě bez ohledu na metodu koncepce. Některé ženy nemohou otěhotnět kvůli nesprávně vytvořeným tělím reprodukčního systému. Takový patologický stav může být přenesen do dcer. Totéž platí pro endometriózu, patologie srážení krve.

Po výzkumu provedené německou a britskými vědci bylo zjištěno, že 6% chlapců koncipovaných s pomocí ECO může být neplodné, pokud jejich otcové měli problémy s reprodukční funkcí. Pre-implantační genetická diagnóza se provádí, aby se zabránilo přenosu patologických podmínek od rodičů do plodu. Pokud má někdo chromozomální onemocnění, pak se ECO postup vyhne přenosu nežádoucích značek dětem.

Genetický rozdíl

Někteří lidé věří, že při použití reprodukčních technologií je nemožné plně kontrolovat proces pojetí. A v důsledku toho si manželský pár nezvedne krevní kluk. Podobné pověsti nejsou oprávněné. Děti se narodily s ECO, dědí genetický kód rodičů.

V případě, že dvojice odvolává na kliniku pro dárce spermie v důsledku mužské neplodnosti, pak embryo obdrží počáteční geny pouze matky a naopak.

Rozvoj

Dítě se objevilo na světle v důsledku extracorporické hnojení, je pozorováno u okrsku pediatru až do věku většiny. Dětské specialisté tvrdí, že mezi dětmi nejsou žádné rozdíly, v pojetí různých způsobů, ne.

Při průzkumných školách se ukázalo, že děti "ze zkumavky" mají vysokou úroveň inteligence a uspět v přesných disciplínách.

Děti stejně rostou, vyvíjí, nemocné. Stanovisko pediatrů je potvrzeno rodiči zvyšováním ekologických dětí. Úroveň duševního, fyzického a intelektuálního vývoje závisí na dodávce, životním stylu a čase stráveném s dítětem.

Důsledky v budoucnosti

Chcete-li zjistit možná rizika, musíte pochopit celý mechanismus extracorporické hnojení. Pacienti ECO Děti se mohou narodit pouze v případě, že genové mutace došlo v chromozomech embrya. K tomu dochází v přítomnosti nepříznivého účinku různých faktorů (rentgenové, infekční onemocnění, zejména viry, účinky toxinů, chemických, fyzikálních faktorů). V takových situacích jsou diagnostikovány následující vývojové vady:

 • Wolf podzim, hladu;
 • Patologie srdce;
 • Rozvoj nervového systému;
 • klapka;
 • abnormality gastrointestinálního traktu;
 • Chromozomální onemocnění.

Před postupem jsou pacienti předepsáni hormonální léky, které stimulují fungování vaječníků. Mnoho žen se bojí, že taková léčba způsobí intoxikaci těla, provokující porušení endokrinního systému. Lékaři argumentují, že se jedná o nezbytné opatření, které nemá vliv na ovoce.

Neexistuje žádný jednoznačný názor na postup ECO a dětí narozených s jeho pomocí. Statistická data nestačí k získání garantovaných výsledků. Lze argumentovat, že umělá hnojení je největší průlom v medicíně, které umožnily mnoha ženám, aby se staly šťastnými maminky zdravých dětí.