Co je eco

Koncept extracorporické hnojení pevně zakořeněný nejen v oblasti medicíny. O této technologii mají pohled na lidi daleko od medicíny. Experti však zdůrazňují, že ECO je komplexní technologie, která má mnoho možností. Metody jsou vybrány s přihlédnutím k historii žen a mužů, povahy neplodnosti manželského páru.

Hnojení metodou ECO

Termín "extracorporeální hnojení" doslovně znamená mimo tělo nebo tělo. Pokud se s přirozeným hnojením vyskytuje fúze dvou zárodečných buněk v ženském těle, pak s extracorporem - v laboratoři, "v trubce". Potom je embryo získané v umělých podmínkách transplantována do dělohy.

ECO jasně uvedlo indikace a kontraindikace. Způsob se používá jako extrémní opatření s nevyléčitelnou formou neplodnosti, která je spojena s možnými riziky a komplikacemi, stejně jako složitost technologie.

Umělá povaha koncepce určuje vznik mnoha mýtů, které jsou v mnoha ohledech neshoduje s realitou.

 1. Vysoký výkon. Úspěch postupu závisí na mnoha faktorech. Kvalifikace lékaře nemůže být garantem umělé účinnosti hnojení. Obecně platí, že výkon technologie při prvním pokusu je na nízké úrovni. Čím více pokusů se konalo, tím větší je šance na pozitivní výsledek.
 2. Děti narozené díky ECO mají individuální charakteristiky fyzické a intelektuální povahy. Chcete-li provést umělé hnojení, jsou vybrány nejvhodnější sexuální buňky, což zajišťuje narození zdravého potomku.
 3. Metoda je vhodná pouze pro ženy ve věku. Ve skutečnosti má věk žena menší šance na zdravé těhotenství. Proto v ECO někdy specialisté dodržují věkovou hranici, což je 35 let.
 4. Technologie se používá pro všechny možnosti neplodnosti. Hlavní označení ECO je neplodnost. Současně by však ženský organismus měl být schopen vydržet těhotenství, což není vždy možné.
 5. Vysoká metodika nákladů. V Rusku může pacient žádat o Eco na OMS zdarma nebo kontaktovat placenou kliniku. Je však třeba mít na paměti, že i s volným provedením bude žena potřebovat získat drogy na vlastní náklady.
 6. Superabilita. Při provádění postupů se používají moderní léky proti bolesti.
S eco, můžete použít dárcovský materiál.

Těhotenství po ECO co nejblíže přirozenému. Před transplantací embrya jsou vytvořeny nezbytné podmínky napodobující fyziologickou připravenost pro koncepci.

Často se eco zobrazí, když je ovulace zkreslená nebo jeho nepřítomnost. Ovulace je předpokladem pro těhotenství. Při ovulaci je výstup zralých vajíček z folikulu ve středu cyklu. Tak, v přítomnosti ovulace, menstruační cyklus se vyznačuje dvoufázovým.

V první fázi cyklu, díky FSH, který je vylučován hypofýlovou žlázou, několik folikulů se vyvíjí v jednom z vaječníků, které se vyskytuje střídavě. Pouze jeden folikul běží plný rozvoj. Zrání ovariální folikuly poskytuje produkty estrogeny, které jsou také nezbytné pro růst vnitřní vrstvy dělohy a následné implantaci oplodněného vejce.

Uprostřed cyklu se koná emise LG, což vede k prasknutí pláště folikulu. Ukazuje se zralé, připravené k hnojení po dobu 16-32 hodin vejce. V děložní trubce se vyskytuje hnojení.

Shell folikul tvoří žluté tělo, které produkuje progesteron. Tento hormon je vyžadován pro rozvoj těhotenství.

S porušením produktů sexuálních hormonů a fungování hypofýzy, hypotalamusový mechanismus výskytu ovulace je zkreslený. Pokud léčebná léčba nevede k reprodukční funkci, doporučuje se ECO. Zralá extrakce vejce z vaječníku pro hnojení mimo tělo ženy, a pak implantována do děložní dutiny. Těhotenství probíhá podobně k přírodní koncepci.

Indikace, kontraindikace a věkové omezení

Manželský pár je průzkum, který identifikuje svědectví a kontraindikace do extrakorporturálního hnojení. Možné jak ženské, tak mužský faktor v neplodnosti.

Přidělit následující svědectví o eko.

 1. Tvrdá neplodnost. Zejména s tubektomií, přírodní koncepce není možná. Hydrosalpinx a Polypy jsou relativní kontraindikace. Při absenci účinku konzervativní terapie lze doporučit extracorporální hnojení.
 2. Neplodnost nejasného původu. Toto čtení je zjištěno po podrobném vyšetření.
 3. Immunologická volba neplodnost. Antispermální protilátky jsou produkovány cervikálním epitelem. Někdy má člověk autoantibodes do jejich spermií.
 4. Spermie patologie. Zejména indikace pro extracorporální hnojení je nedostatečný počet nebo mobilitu mužských pohlavních buněk.
 5. Závažná dědičná patologie. ECO se koná ohrožení hemofilie, fibrózy.

Extracorporické hnojení nelze nazvat absolutně bezpečným postupem. Technika je vždy spojena s určitými riziky a možnými komplikacemi. Proto jsou v ECO kontraindikace, které jsou absolutní i relativní.

S absolutními kontraindikace je zakázáno extracorporické hnojení. Je-li kontraindikace relativně po léčbě, je možné jmenovat eko.

Seznam kontraindikací ECO neobsahuje informace, které se týkají věku budoucích rodičů. Hodně závisí na anamnéze mužů a žen. Reakce ženského organismu na injikovaných léčivech je nezbytná.

Po čtyřiceti letech je účinnost extracorporické hnojení výrazně snížena.

Metody pro hospodářství a protokoly

Umělé hnojení předpokládá použití několika hlavních technologií.

 1. Extracorporální hnojení. S touto metodou jsou sexuální buňky umístěny ve speciálně vytvořeném živinovém médiu pro následné hnojení.
 2. IXI nebo IZIS. V případě intrakitoplazmatické injekce spermií, hnojení se provádí s instrumentálním zaváděním mužské genitální buňky v cytoplazmě vejce.
 3. Intrauterinní inseminace. Postup se provádí během ovulace. Spermie jsou zavedeny do dělohy, které následně stoupají do děložní trubky, aby se setkaly s vajíčkem.

ECO protokol znamená kombinaci terapeutických manipulací a jmenování nezbytných pro úspěšné hnojení umělé povahy, implantace a rozvoj embryí.

Dva velké odrůdy ekologických protokolů.

 1. V přirozeném cyklu. S takovým extracorporálním hnojením, specialisté používají buňky, které byly vytvořeny výhradně během cyklu.
 2. S ovariální stimulací. Vejce jsou získána stimulací Sygumentu více povahy drogami.

Protokoly, včetně stimulace vaječníků, zahrnují několik druhů.

 1. Superwine. Pacient je zaveden do umělého vrcholu po dobu dvou až šesti měsíců pomocí speciálních přípravků, například bususelin a diffelin.
 2. Dlouhý. Protokol začíná 21-25 dní cyklu a zahrnuje příjem agonistů gonadotropin-rillation hormon, který pomáhá řídit provoz vaječníků.
 3. Krátký. Začíná stimulací vajecího třetího dne cyklu.
 4. japonský. Jiným způsobem se nazývá Theramoto Protokol. Specialisté předepisují minimální dávky hormonálních drog.
 5. Cryoprotokol. Tento protokol se skládá ze dvou stupňů. Za prvé, po získání embryí, jejich ochrana nastane, a pak po předběžné přípravě se endometrium provádí doplněk.

Technologie

Všechny postupy ECO lze rozdělit do dvou velkých kategorií.

 1. Další. Seznam manipulací se liší v závislosti na variantě protokolu.
 2. Údržba. Jedná se o postupy, které se konají s cílem přímého hnojení.

Další postupy

Používají se různé manipulace.

 1. V přirozeném cyklu. Přípravky, které stimulují ovulace, nejsou předepsány. Při likvidaci reprodukčního lékaře pouze vejce, která jsou položena v cyklu.
 2. Stimulace. Aplikované manipulace v závislosti na typu protokolu.

Přidělte následující další kroky v ECO se stimulací.

 1. Umělé vyvrcholení, používané v protokolu SuperLin. Prostřednictvím agonistů, gonadotropin-rilizing hormony jsou potlačovány fungováním vaječníků a hypofýzy. Zrání folikuly nejsou pozorovány. Doba trvání této fáze se liší od 2 do 6 měsíců a závisí na zdravotním stavu ženy. SuperDline protokol se obvykle používá v endometrióze.
 2. Ovládání fungování vaječníků v rámci dlouhého protokolu. S dlouhým nebo klasickým protokolem je funkce hypofýzy a vaječníků potlačeno ke stimulaci supersuvalace.
 3. Stimulace dohledu. Tato fáze je zaměřena na získání významného množství vyzrálých vajec. Je známo, že během cyklu dozrává od 1 do 3 vajec. Chcete-li získat více vajec, speciální léky od třetího a pátého dne cyklu jsou zavedeny. V důsledku toho je pozorováno dozrávání až 25 foliefů, které jsou dominantní. Zároveň zraje funkční vrstvu dělohy.

Hlavní kroky

Jsou nezměněny v různých protokolech. Lékařské manipulace následují v následujícím pořadí.

 1. HCG provokující dávka. Získání zralých vajec je nejdůležitějším bodem, pokud jde o extracorporální hnojení. Simultánní zrání dominantních folikulů je nezbytné. Za tímto účelem by měl být HCH použit 36 ​​hodin před punkcí. Indikátor potřebu zavést dávku přípravku HCHG je průměr dominantních folikulů, což je 20-23 mm.
 2. Propíchnutí zralých folikulů. Provádí se 36 hodin po podání dávky přípravku HCHG. Postup znamená chirurgický zákrok. Stěna pochvy je propíchnuta speciální dutou jehlou, která je umístěna na hlavě ultrazvukového senzoru a spojuje se s čerpadlem. Všechny zralé folikuly jsou propíchnuty. Folikulární kapalina je uzavřena, která obsahuje vejce. Partner se vzdá Cum na klinice. Pokud se ECO provádí s využitím dárcovského spermií, je provedeno odmrazování spermatozóny.
 3. Umělé oplodnění. Speatozoa dobré kvality a vajec jsou umístěny do zkumavky, která je charakterizována živným médiem. Pak převod do termostatu. Jedná se o zařízení používané k udržení nezbytné vlhkosti a teploty. Během dalších 24-48 hodin by se mělo vyskytovat v oplodnění. Pokud výsledný spermie se neliší v dobré kvalitě, odborníci používají technologii ICSI. Spermatozoa je uměle zavedena uvnitř vejce.
 4. Etapa potravin bakterií. Po úspěšném hnojení embryí je určena v podmínkách živného média inkubátoru na 3-5 dnů. To je nezbytné stanovit schopnost rozdělit, životaschopnost a kvalitní embrya. Embrya dostávají kategorii kvality, která ovlivňuje úspěch extracorporální hnojení. Nejlepší kvalita embryí jsou spokojeni a zbytek může korunovat.
 5. Pre-implantační genetická diagnostika. Tento postup není zahrnut do celkové hodnoty ECO. V důsledku toho je PGD placena odděleně. Tato diagnóza je nezbytná v přítomnosti dědičných onemocnění, narození dětí s genetickými anomálie, neúspěšné pokusy IVF v minulosti. Když PGD, nejdůležitější embrya je vybrána pro Matt.
 6. Přenos embryí do dutiny dělohy. Podle právních předpisů se ženy do čtyřicet let doporučují dvě embrya. Toto je míra varování více těhotenství. Ženy po čtyřiceti letech jsou vysazeny tři embrya, aby se zvýšily šance na implantaci. Procedura prodigace je bezbolestný a trvá asi pět minut. Přenos se provádí pomocí tenkého katétru proniká přes cervikální kanál do děložní dutiny. Po převodu je pacient v lhaní pozici asi třicet minut. Během prvních dvou dnů se doporučuje vyhnout se fyzické námahy a stresu.
 7. Lékařská léčba. Po extracorporickém hnojení je potřeba hormonální podpory pro prodloužení těhotenství. Obvykle se progesteronové přípravky doporučují až 20 týdnů těhotenství.

Zpravidla se těhotenský test doporučuje provést v den 14 po převodu. Někdy po převodu, embrya neberou kořen. V některých případech jsou možné potraty.

Eco je často pozorováno více těhotenství. Přístup dvou embryí zvyšuje šance na výskyt těhotenství. Více těhotenství však znamená další rizika.

Komplikace

Extracorporické hnojení je považováno za složitou technologii léčby neplodnosti. Žena by měla být připravena na možné komplikace. Je nemožné předem předvídat, jak bude tělo reagovat na recepci významných dávek hormonálních léků používaných k indukci ovulace.

Mezi nejčastější komplikace s vitrogenní hnojením přidělují:

 • Ektopické těhotenství Pokud je připojený embryo umístěn v blízkosti vstupu do trubky;
 • Ovariální hyperstimulační syndrom, doprovázený zvýšení vaječníků ve velikosti a výskytu nebezpečných důsledků;
 • zlomit nebo zkroucené vaječníky;
 • Infekce a krvácení během pěstování vaječníků.

Typicky jsou tyto komplikace zřídka nalezeny a snadno zakoupené včasné léčbě.