Kolik je eko

Umělé hnojení je obtížný vícestránový program, který pomáhá otěhotnět dítětem za určitých problémů v jednom nebo obou rodičích. Úroveň vývoje moderního reprodukčního medicíny vám umožní cítit radost z mateřství se stovkami tisíc žen. Zaplatit náklady na postup však nemusí dovolit každému pacientovi.

Náklady na umělé hnojení

Při výpočtu ceny ECO, seznam předběžných manipulací a průzkumů, drog, přímo fází umělé hnojení (propíchnutí folikulů, hnojení, IXI / IMS, PGD, podzemní), podpora pojetí do 2-3 týdnů po postupu.

Jelikož v každém konkrétním případě je schéma zkoušky a léčby individuální, celkové náklady jsou jiné. Kromě toho se cenová politika liší v závislosti na regionu. Ve srovnání se zahraničními městy jsou cena ECO v Rusku levnější nejméně třikrát. Průměrná cena je 100 tisíc rublů.

Během budoucích rodičů preimplanting genetické diagnostiky se cena umělých hnojení zvyšuje s ohledem na jeho hodnotu (od 40-250 tisíc.třít). Kromě toho cena ECO se zvyšuje při použití dárce spermií a vaječných buňků.

ICIA

S touto metodou umělých hnojení se koncepce provádí ručně. Pro postup je dostatek jednotlivých spermií.

V patologii spermií IXI je cesta ven pro neplodný pár kvůli mužského faktoru.

Takže IXI úspěšně prošel, výběr spermií spermata je vyroben po speciálních zkouškách a více zvyšováním. Hlavním rozdílem této metody umělých hnojení z ECO je, že je vybrána pouze jedna zralá spermie. Je léčena hyaluronidázou, skořápka vajec rozpouští specialistu, po kterém se imobilizované spermie zavádí do něj. Po praní, biologický materiál je ponořen do optimální středy.

Indikace pro IXI:

 • Morfologické odchylky spermií: oligospermie-astenospermium-tateratoZospermia - azoospermia;
 • věkové těhotenství;
 • neúspěšné pokusy o eko;
 • autoimunitní procesy.

IXI střediska IXI v případě mužské i ženské neplodnosti. Ani ECO, ani IXI dávají 100% záruky pozitivního výsledku. Postup nákladů je dražší, je spojen se složitostí samotného procesu. Kontraindikace umělých hnojení jsou stejné jako v jiných případech:

 • onkologické procesy;
 • anomální vývoj dělohy nebo jeho úplné nepřítomnosti;
 • Duševní onemocnění;
 • Těžká somatická patologie.

Relativní kontraindikace jsou benigní vzdělávání, nedávno provedené laparoskopické operace na reprodukčních orgánech, infekčních onemocnění v akutní fázi, tuberkulóza. Otázka umělé hnojení je řešena pozitivně po přechodu onemocnění ve fázi remise.

Pgd

Aby se zabránilo abnormálnímu vývoji plodu, reproduktologové produkují studii embryonů buněk. PGD ​​je předběžná genetická diagnostika. Provádí se v přítomnosti svědectví:

 • věk žen starších než 38-42 let;
 • Negativní výsledek s ECO;
 • non-těhotenství;
 • Komplexní formy mužské neplodnosti.

Snížení procenta rizik genetických odchylek budoucích rodičů, zkoumat střídavě. PGD ​​se vyhýbají přerušení těhotenství.

Při identifikaci abnormálních genů u obou rodičů dosáhne pravděpodobnost porodu nemocného dítěte 25%.

Provádění ECO s předem bezvýznamnou diagnostikou provádí následující úkoly:

 • stará se o zdraví budoucího dítěte;
 • zlepšuje účinnost ECO;
 • varuje koncepci dětí s predispozicí na rakovinu a další somatické porušování;
 • Snižuje riziko potratu.

S pomocí takové metody se nachází pohlaví dítěte a chromozomální anomálie předpovídají. Náklady na PGD jsou asi 20-25 tis. Rubles.

S dárcovskou vajíčkou

Během ECO s dárcovskou vaječnou buňkou na matném budoucích matkách je embryo zavedeno v důsledku hnojení ženské genitální buňky někoho jiného.

Indikace pro použití metody:

 • nepřítomnost vlastních vajec (u žen po 45 letech nebo v případě předčasného vyčerpání vaječníků, po ovariektomii);
 • Odolný ovariální syndrom;
 • neúspěšné eco s vlastním vejcem;
 • Funkční méněcennost oocyte.

Dárce umělá hnojení může být anonymní nebo ne. Když je zvolen, věnujte pozornost absenci kontraindikací postupu a genotypu.

ECO protokol může být prováděn pomocí čerstvého vejce nebo zmrazené, což se odráží na její náklady. Úspěch metody závisí na věku slabé podlahové reprezentativního: za 40 let, pravděpodobnost otěhotnění se sníží na 15%. Náklady na ECO s dárcovskými vejci se pohybuje od 200-300 tisíc. třít. a závisí na jejich čísle.

Cena v Rusku

Náklady na ECO ve městech Ruské federace s výjimkou drog je od 90 000 - 150 000 rublů. Plná cena se liší od 180 000 do 250 000 rublů. Náklady na umělé hnojení IXI dosahují 25 tisíc. třít. V Moskvě, jiné regiony a regiony, je cena podobná. Mnoho soukromých klinik poskytuje příležitost vést eco zdarma na OMS.

Bezplatné eco

Stát každoročně přiděluje více než 1 miliardu rublů z rozpočtu na umělého oplodnění. Chcete-li vytvořit ECO zdarma, musíte vyplnit dotazník v reprodukčním centru. Žena by měla mít svědectví o pojetí, polis OMS. Věk pacienta je zohledněn, měl by být starší než 38 let. Indikace pro volné extrakorporativní hnojení:

 • Potrubí ženská neplodnost;
 • kombinace chybějících ovulace a neplodnosti;
 • těžká endometrióza;
 • Mužská a ženská neplodnost nevysvětlitelného důvodu.

Seznam nezbytných dokumentů zahrnuje výpis z navštěvujícího lékaře s potvrzením diagnózy, výsledky analýz, současného zpracování, souhlasu s zpracováním dat, kopií pasy ruských občanů, žádostí o bezplatné umělé hnojení.

Po 10 dnech, v případě pozitivního řešení je přidělena speciální kvóta a postup je přiřazen. Pokud peníze nejsou přiděleny, ale svědectví je schválen, pacient se stává frontou na jejich potvrzení.

Státní program ECO poskytuje šanci stát se rodiči s páry i s nízkými příjmy.

Věkové hranice

Optimální čas pro koncepci se stanoví nejen věkem žen (18-35 let). Během tohoto období je její psychika stabilní, počet somatických odchylek je minimální. Pozitivní nálada a nadměrná energie také usnadňuje proces těhotenství a vzdělávání dětí. Stejný princip je charakteristický jak pro ženy plánování ECO.

Věk ženy

Procento úspěšného ECO po jednom protokolu

Až 29 let

83%

30-34 let

61%

35-39 let

34%

Více než 40 let

28%

Více než 40 let s dárcem vaječných buňky

71%

Podmínky státního programu

Nájmy každého z programů jsou ve věkových omezeních, pokusech, možnost výběru kliniky pro léčbu, nábor analýz a dokumentů. V případě překročení množství vydaného kvóty je rozdíl pokryl pacientům. Následující postupy jsou prováděny zdarma:

 • Eco;
 • Přenos embryí;
 • Dárce eco;
 • Ixi;
 • náhrada;
 • Pgd.

Přidělená částka chybí pro nákup drog, takže budoucí rodiče je musí získat vlastní. ZDARMA Umělé hnojení ECO metodou se provádí také ve vztahu k jednotlivým ženám a v případě infekce HIV v jednom z partnerů.

Lékařské instituce

Bezplatné Ecolinics jsou v Moskvě, St. Petersburg a další federální okresy Ruska. Chcete-li se podílet na programu, musí mít bezvadnou pověst, akumulované zkušenosti, vybavené moderním vybavením. Umělé hnojení se provádí jak ve veřejných zdravotnických zařízeních a soukromých klinikách. Místa v nich jsou obvykle omezená.

HIV-infekce

Ve dvojicích, kde je člověk infikován, předdezličte cum a zkontrolujte jej na vhodnost. Pokud nejsou virové částice odstraněny, manželé jsou nabízeny použít dárcovské spermie.

V případě infekce HIV u ženy nemohou být zajištěna bezpečnost budoucnosti dítěte. Embryo je přeneseno do určité fáze onemocnění. Celá životnost dítěte musí být užívána antivirotika.

Šance na těhotenství jsou vyšší, pokud je budoucí matka zdravá.

Samotný proces ECO trvá dlouho a svůj program a náklady jednotlivce pro každou manželskou pár. Děti, koncipované podobným způsobem se neliší od svých vrstevníků a těhotenství probíhá bez komplikací. Ale rozhodnutí o umělých hnojení by mělo být promyšlené a vzájemné.