Indikace a kontraindikace k eco

Je známo, že počet neplodných párů se každý rok zvyšuje. Důvody jsou jak mužský a ženský faktor neplodnosti. Reprodukční funkce pomáhá moderním technologiím, jako je ECO. Existuje však mnoho nuancí a kontraindikací této metody.

Metody provádění ECO

Eco nebo extracorporické hnojení je technika umělé hnojení "in vitro" (in vitro) pro následné transplantaci embryí v děložní dutině. Je známo, že metoda ECO přísná svědectví a kontraindikace spojená s určitými formami neplodnosti. ECO je lékařská technika, která má kontraindikace, která nedovolí uchýlit se k jeho realizaci.

ECO předpokládá použití několika základních technik. Všechny metody však znamenají uměle vytvořený proces, který zahrnuje určité fáze.

ECO postup se provádí za použití určitých metod.

 1. Vejce a spermie, reprezentující ženskou a mužskou sexuální buňku, jsou umístěny ve speciálním živném médiu. Toto médium má podobnost s přírodním. Proto je spontánní hnojení. Poté se výsledné embryo převede do dutiny dělohy, kde se provádí jeho následný vývoj. Tato posloupnost událostí a nazývá se ekologická technologie.
 2. K dispozici je také technika ICSI (CIIS). To je injekce intrakitoplazmatických spermií. Rozdíl mezi touto metodou a extracorporální metodou je nástrojem zavádění spermií přímo v cytoplazmě vejce.
 3. Intrauterinní inseminace. V rámci této metody je spermatozoa umístěna do dutiny dělohy a ne hotový embryo. Mužské sexuální buňky vzestupu do děložní trubice a "setkat" s ženským vejcem. Intrauterinní inseminace se provádí během ovulace s některými patologiemi spermií a cervikálního kanálu žen. Zejména je metodika uchopena v případě nedostatečné mobility spermií, stejně jako s nadměrným viskózním krčnícím hlenem.

Umělé hnojení zahrnuje několik technik, které jsou prováděny s jediným cílem. Technika má vlastní svědectví a kontraindikace. Eco je jedním z umělých hnojivních technik.

Navzdory skutečnosti, že technologie ECO je úspěšně používána poměrně dlouho, až do teď, postoj k metodě nejednoznačného. Existuje mnoho mýtů ohledně rozvoje dítěte narozeného tímto způsobem. Kromě toho existuje dostatečný počet kontraindikací k taktice léčby.

Specialisté volají některé hlavní bludy o eko.

 1. Technologie s vysokou účinností. Gynekologové tvrdí, že po postupu bude každá třetí žena těhotná. Úspěch po prvním pokusu o ECO je pozorován u 35% případů, přičemž každý následný pokus o šance na těhotenství. To je způsobeno přítomností mnoha patologií pro muže a ženy, které se uchýlí k postupu ECO. V každém čtvrtém případě jsou pozorovány narození.
 2. Dítě "ze zkumavky" se liší od dětí, které se rodí po přirozeném pojetí. Vzhledem k tomu, že imitace fyziologického procesu je imitace, je poznamenán vliv metodiky pro duševní schopnosti a fyzický vývoj dítěte. Spíše, naopak, jako nejdůležitější a nejdivnější embrya jsou vybrána pro ECO.
 3. Metody doporučené výhradně věkové ženy. Toto prohlášení platí pouze zčásti. Skutečné šance na nezávislé těhotenství u pacientů po čtyřicáti méně. A kontraindikace u pacientů věku více. Kontraindikace ECO postupu jsou analyzovány individuálně a věk není zdaleka nesmírně důležité, ale po 35 letech, šance na úspěch jsou jistě sníženy.
 4. ECO technologie se doporučuje všem párům s neplodností. Gynekologové zdůrazňují, že hlavní indikací ECO je neplodnost. Nicméně existují indikace a kontraindikace postupu. Je důležité nejen implantovat samotný embryo. Inherentní stav je také dokončení těhotenství. Proto se ECO doporučuje pouze pacientům, kteří mohou dítě vydržet na požadovanou dobu s minimem kontraindikací.
 5. ECO vyžaduje osobní finanční investice. Náklady na ekologii jsou dostatečně vysoké. V Rusku je program, který umožňuje určité indikace provádět metodiku ECO zdarma. Nicméně, počet lidí ochotných projít zdarma nad specialisty přímo. Pacienti jsou před volbou: je ve frontě za splnění volných postupů nebo se zaregistrovat pro soukromou lékařskou instituci. Nicméně je nutné pochopit, že v každém případě bude nutné získat léky na vlastní náklady.
 6. ECO je spojeno s výkonem bolestivých postupů. Během ECO jsou vejce z vaječníků pořízena propíchnutím zadního tábora pochvy. Manipulace se provádí za krátkodobé celkové anestezie, ale pokud existují kontraindikace na celkové anestezii, punkce vaječníků se provádí v lokální anestezii. Postup se stává pouze nepříjemným.
Pro realizaci ECO se někdy používají sexuální dárcovské buňky, když je nemožné dostat ty v manželském páru. Pro více informací kontaktujte Eco center nebo v balení neplodnosti v ženských konzultacích.

Eco není považováno za jednoduchou manipulaci. Technika zahrnuje použití komplexních moderních postupů, které vyžadují určitý lék a psychologický trénink. Je však třeba si uvědomit, že v některých případech je ECO jedinou možností provádění reprodukční funkce. Proto mohou být někdy cena a komplexní přípravná fáze považována za oprávněnou.

Indikace

Termín "extracorporal" přeložený z latinského jazyka znamená "mimo tělo". Je pozoruhodné, že pro rozvoj těhotenství není zásadní, jak byl embryo zasažen do pupeční dutiny s možností toho, aby ho museli nosit. Pro tyto účely jsou podmínky vytvořeny co nejblíže přirozenému. To znamená, že s ECO jako součást přípravné fáze se provádí simulace obyčejného těhotenství, ve které fetální vajíčko padá do děložní dutiny.

Přírodní těhotenství je výsledkem mnoha složitých procesů, které se vyskytují v těle před jeho urážkou. Vejdová buňka je tvořena v vaječníku. Jedná se o parní hormonální železo, které je zodpovědný za tvorbu ženského fenotypu, produktů požadovaných pohlavních hormonů, reprodukce vajec.

Shluky nezralých folikulů jsou pod plášťem vaječníků venku. Folikul je bublina s tenkými stěnami obsahujícími nezralé vejce. Během každého cyklu v jednom z vaječníků je obvykle střídavě, několik nezralých folikulů. Tento aktivní růst předpokládá proliferaci. Pak z celkového počtu proliferačních folikulů se začíná vyniknout. To je dominantní folikul, který prochází všechny fáze vývoje současně s vaječnou buňkou uvnitř. Díky rozvoji folikulu dochází k syntéze estradiolu.

Na konci první fáze cyklu dominantního folikulu se stává granulovaným. V dutině označený obsah kapaliny. Vaječná buňka se rozlišuje splatností. Shell folikul je zničena, což umožňuje zralé vejce pro opuštění následné "setkání" s spermiemi. Místo folikulu je vytvořena nová hormonální struktura dočasné povahy, která se nazývá žluté tělo. Toto žluté tělo je nezbytné pro syntézu progesteronu.

Výstup vejce znamená výskyt ovulace. Popsané procesy jsou řízeny hypofýzou a hypotalamem. Hypofýza je vylučován FSH a LH, které ovlivňují vaječníky. FSH přispívá k vývoji folikulů. LH stimuluje ovulaci a tvorbu žlutého těla.

Pro implementaci přírodní koncepce jsou zapotřebí následující podmínky:

 • dvoufázový cyklus s přítomností ovulace;
 • Nezbytná úroveň estrogenu, progesteronu, FSH, LH;
 • Přiměřená interakce hypofýzy, hypotalamus a vaječníků.

Často neplodnost je spojena buď s nedostatkem ovulace, nebo s jeho zkreslením. Tyto porušení zabraňují určení urážlivosti. Pokud terapie neobnovuje reprodukční funkci, gynekologové zvažují možnost eco.

V procesu implementace ECO je žena extrahována vajíčkem od vaječníku, a pak oplodňuje mimo tělo ženy pro následné prostory v děloze. Tak, v budoucnu, těhotenství probíhá, jako v přírodní koncepci.

ECO metoda má přísné svědectví a kontraindikace. Je uchýlen k němu, pokud se ukázaly i jiné způsoby eliminace neplodnosti být neúčinné.

Indikace ECO jsou určeny po průzkumu. V současné době splňuje jak ženský a mužský faktor neplodnosti. Proto průzkum doporučuje člověka a ženu.

ECO se provádí s více odečtením. Gynekologové přidělují následující svědectví k provádění ECO.

 1. Neplodnost faktoru trubek. Zejména bilaterální tubektomie je indikována eko. V procesu tohoto zásahu jsou obě trubky odstraněny. Nelze tedy přírodní koncepce se nemůže stát. Relativní indikace je patologie trubek, ve kterých je pozorována jejich obstrukce. Zpočátku se provádí léčiva a chirurgická léčba. S neúčinností léčby, lékaři hovoří o svědectví k ECO.
 2. Nedostatek těhotenství u žen po 30 letech, kteří podstoupili léčbu neplodnosti potrubí. Indikace ECO je nedostatek těhotenství po celý rok po operaci. Indikace je také považována za pětileté období po léčbě léčiva, během kterého těhotenství nepřijde.
 3. Aplikantní neplodnost nejasných genů je také indikací ECO. V tomto případě existuje úplná zkouška, v procesu, z nichž nebyl zřízen důvod pro absenci těhotenství.
 4. Neplodnost imunologického charakteru. Při vývoji antispermálních protilátek je možné žádné těhotenství, které jsou produkovány cervikálním epitelem. Je možné vyrábět autoantiboditel s mužským organismem na vlastní spermie.
 5. Mužský faktor. Často často těhotenství nedochází kvůli nedostatečnému počtu spermií, jejich mobilitě. S přetrvávajícími poruchami a absence účinku léčby může znamenat eko.
 6. Genetická patologie přenášená dědictvím. Tyto patologie zahrnují hemofilie, fibróza.

Přípravná fáze a držení

Obecně platí, že přípravná fáze trvá přibližně dva nebo tři měsíce. To je nejdelší etapa v rámci ECO. Příprava obsahuje několik fází.

 1. První etapa znamená důkladnou zkoušku, která je spojena s potřebou převést embryo do příznivého prostředí. To je důležitá podmínka pro implantaci a další rozvoj embryí. Ujistěte se, že eliminují zánětlivé procesy. Pro tento účel se provádí léční terapie.
 2. Lékař si vybere cyklus, který předchází extrakci vejce. Účelem jeviště je stanovení trvání a povahy fázových cyklů. Je také důležité identifikovat úroveň genitálních steroidů pro provádění nezbytné stimulace ovulace ("dohled"). Provádění ekologických lékařů používají několik vajec. Vyvolává šance na úspěšné těhotenství. Vzhledem k tomu, že se v cyklu pozoruje vývoj pouze jedné vaječné buňky, provádí se lékařská stimulace umělé povahy. Pro tento účel se používají hormonální léky a proces zrání folikulů je na konstantní kontrole a zkoumá se prováděním ultrazvukem v dynamice.
 3. Když jsou folikuly vyvíjeny na 16-20 mm, je možné extrahovat zralé vejce. Tato manipulace se provádí pomocí ultrazvukového vybavení. Folikuly vystavené speciálnímu punkci jehly. Kapalina je uzavřena z folikulů. Doktor je pak přesvědčen, že v sestaveném materiálu je přítomna vaječná buňka. V této fázi je svědectví studie materiálu pod mikroskopem.
 4. Vejce se promyjí z kapaliny, po kterých jsou umístěny ve speciálním prostředí. Toto umělé prostředí je analogický pro fyziologické. Před hnojením jsou připravené vaječné buňky v inkubátoru s udržováním nezbytné vlhkosti a teploty.
 5. Získání a následná příprava spermií. Tento postup se provádí v den centra folikulů. Cum se také umyje z kapaliny a poté zkoumá, aby se vybrala nejvzdálenější spermie.
Po dokončení přípravy fáze jsou pohlavní buňky plně připraveny.

ECO postup se provádí mimo ženský organismus nebo in vitro. Vejce jsou v živném médiu odděleně. Potom se přidává suspenze, která obsahuje spermie. Po hodině pod mikroskopem můžete vidět, že spermieik proniká vejce. Díky hnojení vejce se tedy jedno spermie objevilo embryo. Tato embrya jsou v inkubátoru do šesti dnů, po kterých jsou převedeny do dělohy.

Přenos embryí se provádí během několika minut. Postup není bolestivý. Vznik bolesti může být kvůli zvláštnostem psychologických postojů, strachu a úzkosti. Vzhled bolest je možný u pacientů s nízkou prahovou hodnotou bolesti. V takových případech je možné anestézie.

Převod se provádí pomocí elastického katétru s malým průměrem. Postup je řízen ultrazvukem. Navzdory jednoduchosti postup transfer embryí vyžaduje maximální specialistu pro přesnost. Embryo během přenosu by mělo být v pupečníkové dno. Tato zóna je nejpříznivější.

Při převodu několika embryí je šance na jejich susstura poměrně vysoká. Nicméně, více těhotenství je také rizikovým faktorem. Indikace je obvykle přenos ne více než dvěma embryí. Transplantace více než čtyř embryí je kontraindikováno.

Po podvrstvém, svědectví se považuje za podporu léčiva pro prevenci nežádoucích důsledků. Obvykle je indikací prevence potratu do 20 týdnů gestace. Zpravidla svědčení léčby drogy zahrnuje recepci progesteronu. Vzhledem k tomu, že těhotenství po ECO postupně postupuje s fyziologickým, v nepřítomnosti zvláštního svědectví a kontraindikací, nejsou vyžadovány žádné zvláštní lékařské události.

Žena obvykle nabízejí sledovat těhotenství v centru eco. Volba zůstává pro manžele.

Kontraindikace

ECO technologie je poměrně komplikovaná, což přebírá přítomnost kontraindikací k jeho chování. Kontraindikace znamenají zvýšené riziko, na kterém není možné provádět eko.

Závažné dva hlavní typy kontraindikací:

 • absolutní;
 • relativní.

Absolutní kontraindikace znamenají, že provádění postupu je nebezpečné a ohrožuje životnost a zdraví. Relativní kontraindikace obvykle znamenají patologie, které mohou být odstraněny během kompetentní léčby.

Často se odmítnout, včetně kvót, žen, se získá v následujících případech:

 • Patologie srdce v dekompenzované formě;
 • selhání ledvin nebo jater;
 • onemocnění oběhového systému;
 • maligní neoplazmy;
 • duševní poruchy;
 • Kriticky nízká úroveň AMG, což naznačuje možnost nízké odezvy vaječníků ke stimulaci;
 • Dostupnost velkého počtu kontraindikací.

Relativní kontraindikace provádějí implementaci ECO nemožné v určitém bodě. Zejména přitažlivost chronických onemocnění je také považováno za kontraindikováno postupu. Přítomnost více Mioms, aktivní endometriózy, genitálních infekcí, hrubých malformací dělohy. Zpravidla se po ošetření může žena připojit k ECO protokolu.

Podrobný vyšetření před vedením ECO vám umožní identifikovat možná rizika a kontraindikace. Diagnostika Pokud není možné otěhotnět svědectví o technologii.

Možné komplikace

Jediný svědectví a účel ECO je těhotenství. Technika je však spojena s rizikem komplikací. Proto existuje seznam indikací a kontraindikací metody.

Přibližně 2/3 případů embryí nebrání v děložní dutině. Nicméně i v případě úspěšné implantace bychom neměli zapomenout na riziko potratu.

Jako komplikace je považováno více těhotenství. Dokonce i v rámci přírodního těhotenství je nástrojem více těhotenství spojeno s riziky. A když je neplodnost, situace se zhoršuje hormonální dysfunkce.

Gynekologové volají následující komplikace, které jsou možné po ECO.

 1. ECTIC Vývoj těhotenství. Tato volba je možná, pokud embryo spadne do oblasti blízké blízkosti trubice Phallopyaipe a stoupá. Někdy existuje současný vývoj dvou embryí. Jeden se vyvíjí v děloze a druhý v trubce.
 2. Hypění syndromu vaječníků. Tato komplikace nastane, když hormonální stimulace pro ovulace. Vaječníky nabobtnou a výrazně zvyšují objem v důsledku příjmu podstatných dávek léků. Tam je krok stromatu. V některých případech krev se hromadí mimo vaječníky v pánevní oblasti. Provokuje hypovolemii, porušení funkce ledvin, tromboembolismus. Někdy se šok vyvíjí. Nicméně, závažné následky jsou relativně vzácné. Kromě toho se rychle zastaví.

Je třeba mít na paměti, že po terapii zůstává možnost vzniku vzdálených důsledků:

 • ovariální dysfunkce;
 • prasknutí vaječníku z důvodu nadměrného zvýšení;
 • kroucené vaječníky kvůli mobilitě na pozadí hyperstimulace;
 • Krvácení, infekce v důsledku propíchnutí.

Pro mnoho manželských párů je ECO jedinou možností narození dítěte. Při přípravě na tuto komplexní techniku ​​by však mělo být zváženo svědectví a kontraindikace. Uvádět se k technologii pouze v případech, kdy jsou všechny terapeutické a chirurgické léčby vyčerpány a kontraindikace jsou alespoň příbuzné.