Diagnostická laparoskopie při neplodnosti

Laparoskopie s neplodností - provoz, který vám umožní ocenit plodnost. Existují dvě poddruhy techniky - diagnostické a provozní.

obecná informace

Laparoskopie je nepostradatelná, když neplodnost, když zdravý pár nemá děti, když se snaží těhotenství v roce a déle, a důvody tohoto stavu nebyly nalezeny. Neplodnost nejasného geneze je 20% případů. Co dělat? Odvolání k lékaři vám umožní identifikovat patologii nebo objasnit absenci takových.

Studie se provádí s laparoskopem - ocelovou trubkou o průměru 5 až 10 mm vybavené reflektory a čočkami. Zrcadlový systém přenáší na obrazovce připojené techniky tkanin, orgánů.

Metoda výzkumu štěrbiny - hysteroskopie provedená hysteroskopem. Odkazuje na kategorii minimálně invazivních postupů.

Metodik

Diagnostická laparoskopie je nutná, pokud se předpokládá neplodnost v důsledku vývoje nádorů, cystu, procesu adheze. Při zkoušce lékař obdrží obraz vnitřních orgánů pacienta pomocí manipulátoru. Metodika umožňuje potvrdit nebo vyvrátit údajnou diagnózu.

Provozní laparoskopie je uvedena v diagnostice porušení. Patologie, způsobující onemocnění sexuálního systému, jsou vyloučeny během chirurgického zákroku.

Řídicí laparoskopie zřizuje, zda operace provádí dříve.

Přípravná fáze

Diagnostická laparoskopie při neplodnosti se provádí během období ovulace, za 3 dny před menstruací nebo bezprostředně po dokončení krvácení. Příprava na lékařskou intervenci zahrnuje:

Bariérové ​​antikoncepce

 • použití bariéry antikoncepce při sexuálních akcích;
 • Odmítnutí perorálních antikoncepce, protože to vede k úpravě hormonálního pozadí.

Analyzuje před operací:

 1. Obecný a biochemický krevní test;
 2. Koagulagram;
 3. krev
 4. na syfilis, HIV, hepatitidě B, C;
 5. Krevní skupina a rhesus faktor;
 6. nátěr na flóru;
 7. Bakposev z krčního kanálu;
 8. Uzi malé pánevní orgány;
 9. EKG;
 10. Mlha;
 11. Konzultační terapeuti.

Analýzy a výzkum se provádějí ne více než 10 dní před laparoskopií. Podle výsledků dospěl k závěru o přítomnosti kontraindikací, indikací operace.

Před operací, která vám umožní určit neplodnost nejasných genů, anesteziolog a chirurg mluví s pacientem. Doporučuje se aplikovat na psychoterapeut.

Laparoskopie, hysteroskopie vyžaduje předběžné přípravné činnosti:

 1. Týdenní strava Eliminace fazole, chléb, pečení, ovoce.
 2. Ukončení léčivých přípravků (analgetika, jiné léky). Nezapomeňte informovat lékaře o léčbě léků.
 3. Očistit tělo. Během dne před operací je poslední jídlo - do 15:00, je přípustný do 22:00. V závislosti na svědectví, lékař jmenuje laxativa, penemy. Od deseti večer a lékařského zásahu je nepřijatelné, pití.

Jak to projde?

Laparoskopický video systém

Laparoskopie, diagnostikost neplodnosti nejasných genů, se ukázala jako účinnost, účinnost.

To je způsobeno měkkostí, nízkou invazivitou události (v této hysteroskopii je blízko popsané techniky). Postup chirurgie:

 • Studium břišní stěny;
 • Piercing tkaniny ve 2-3 místech;
 • zavedení videosystému;
 • Vizuální studium stavu orgánů umístěných v dutině.

Moderní technika přenáší přesný, vysoce kvalitní obraz, zvýšení. To vám umožní zvážit každý podrobně každý čtvereční centimetr orgánu sexuálního systému a učinit správný závěr, který způsobil idiopatickou neplodnost. Provoz se provádí v anestezii.

Jednorázový intervence umožňuje řešení komplexu gynekologických problémů a rehabilitační období trvá 7-20 dnů.

Ve srovnání s jinými metodami diagnostiky určuje laparoskopie pravděpodobnou příčinu neplodnosti. Podle svědectví se provádí vrtání - pitva ovariální kapsle pro stimulaci ovulace. Intervence může být doprovázena mycími orgány fyziologickým roztokem, další zpracování mřížek, gely varující pájení.

Kontraindikace

Blikající choroba

Plánovaná operace je kontraindikována v akutních infekčních onemocnění a exacerbaci chronické patologie. V tomto případě se doporučuje počkat na úplnou obnovu.

Pozor vyžaduje případy:

 • Obezita (hmotnostní index přesahuje 25 kg / m2). To je způsobeno složitostí umístění nástrojů, provádějící manipulace. V takové situaci doktor navíc upozorní pacienta o možném riziku, operace se provádí s minimální invazí. S hmotností 130 kg a výše, doporučuje se odkazovat na zkušené chirurgy, protože operace je považována za velmi komplikovanou, vyžaduje dovednosti a dovednosti.
 • Věk 40+.
 • Kardiovaskulární choroby. Riziko je vyšší, pokud pacient v období menopauzy a neprochází hormonální terapie. Je tu šance vyprovokovat ischemii, infarkt, dekompenzaci.

Laparoskopie a neplodnost

Pokud je diagnostikována neplodnost, ale původ není znám, uchyluje se k laparoskopii, zjistěte:

 1. Oblek (nitě se objevují v zánětlivých procesech po operacích). Vzdělávání brání normálnímu provozu vnitřních orgánů, neumožňují oplodnění buňky, způsobit posunutí. Diagnostikováno v interinových trubkách.
 2. Endometrióza. V patologii, slizse jde za dělohu. Laparoskopie - jediná metoda detekce porušení. Během endometriózy roste riziko adhezí.
 3. Cysta. Neoplazmy jsou diagnostikovány v vaječnících, rozdělených do organického, funkčního, v nepřítomnosti léčby, které rostou a provokují poruchy ovariarů.
 4. Moma Uteri. Benigní nádor se neprojevuje, supremacy komplikuje včasnou diagnózu. V rozšiřování Momy, šance na otěhotnění a vydržet dítě, protože menstruační cyklus je utlačován.

Uterus je hlavní reprodukční ženské tělo a jakékoli poruchy fungování vedou k plodnosti nebo způsobují vážné riziko pro život. Je rozumné vytvořit laparoskopii v podezřelém ektopickém těhotenství.

Laparoskopie a eco

Můžete se vyhnout chirurgickým rušení a odstranit ovoce výběrem extracorporální metody hnojení vejce. Úspěšná ECO technologie hnojení je možná ve 30-40% případů.

Laparoskopie v případě ECO, když vám neplodnost umožňuje okamžitě detekovat infekci, pokud došlo k infekci. Vzhledem k tomu, že jed generovaný škodlivými bakteriemi ohromuje především ovoce, embryo je odmítnuto. Lékařské ošetření je neefektivní a odstranění zaměření onemocnění laparoskopií je jedinou šancí k zachování zdraví žen.

Během laparoskopie je ECO diagnostikováno a odstraněny myomatózní uzly, cysty, které mohou interferovat s koncepcí a mít dítě.

V případě obav o zdraví pacienta se koná minimální invazivní laparoskopie. Potřeba takového opatření určuje navštěvující lékař.

Sčítání

Plodnost - problém, který odpovídá mnoha ženám. Není vždy možné přesně určit důvody neplodnosti a lékaři obviňují životní prostředí prostředí, které protéká bez příznaků patologie, individuální charakteristiky těla. Pro objasnění diagnózy, když je nemožné otěhotnět, projít laparoskopií.

Provoz je jednoduchý, provádí se rychle, doba regenerace trvá až 3 týdny. Existují prakticky žádné kontraindikace k intervenci, komplikace jsou zřídka pevné a informace získané během studie vám umožní přesně formulovat, protože důvod, proč se žena nemůže otěhotnět. Výsledek laparoskopie je nezbytný pro úspěšné eco a někdy nahrazuje, protože během operace je problém, který zabránil koncepci fetálu.