Hormonální neplodnost: požadovaný výzkum, testy hormonu

Lidské tělo je komplexní biologický mechanismus, kde jsou všechny procesy jemně upraveny a pracují jako hodiny. Hormony běh a zastavit reakce, produkující v přísném množství v požadovaném čase. To je samozřejmě ideální obraz. Naše hodiny jsou nakloněny, že jsou ve spěchu, jsou pozdě. Příčiny této hmoty: Od závažných onemocnění, denně menší napětí. Výsledkem jakékoli takové poruchy může být hormonální neplodnost.

Jakákoli porucha v těle může ovlivnit výrobu jednoho nebo jiného hormonu. Tělo signalizuje neschopnost těhotenství, protože existuje nerovnováha. Hormony s neplodností nejsou v této koncentraci vyvinuty nebo ne včas, protože koncepce se stává nemožným. Instalace diagnózy endokrinní (hormonální) neplodnosti by měla být nalezena příčina, která způsobila poruchu, pro podstoupení léčby, obnovení hormonální rovnováhy a požadovaný těhotenství musí přijít.

Jak projít testy, když endokrinní neplodnost

Symptomy hormonální neplodnosti u žen mohou být menstruačními poruchami, úplnou absenci měsíční, zvýšené nebo snížené tělesné hmotnosti. Ale nejčastěji se hormonální selhání se nezobrazuje a může být zjištěna pouze s laboratorním výzkumem. Pro formulaci přesné diagnózy testů se proto bude konat v různých časech, jak je uvedeno lékařem.

Obecná pravidla pro dodávku krve pro studium hormonů:

Hormony

 • Krev odevzdaná z Vídně;
 • Nejlepší čas je až 10 hodin;
 • Před krevním plotem není žádoucí jíst a pít;
 • Je nutné se zdržet se přijímání hormonálního a (pokud je to možné) jakékoli jiné léky během několika dnů;
 • Muži vezmou testy na hormony na každý den, ženy - přísně na předpisu lékaře.

Den cyklu je rozhodující pro informativnost výzkumu žen.

Kromě toho existují doporučení pro některé postupy samostatně. Studie o hormonech, které ovlivňují plodnost, mohou být předepsány do různých fází cyklu. Pomáhá lékaři přesně stanovit příčinu hormonální nerovnováhy a provádět odpovídající léčbu.

Hormon stimulující folikulu

Hormon stimulující folikulu

Zkrácený - FSH, syntetizovaný přední zlomek hypofýzy. Vzhledem ke své působení v vaječnících, ženy vyráběly folikuly, úroveň estrogenů se zvyšuje, endometrium roste v děloze. Muži FSG ovlivňuje růst kanálů vysílacího vzduchu, výroby testosteronu, spermií zrání.

Hormonální důlní pík je předcházel ovulací. Stává se uprostřed cyklu, po které koncentrace klesne. Projít krev na FSG jmenuje 3-5 dní od začátku menstruace. Chcete-li zkontrolovat folikul, je možné vyrovnat analýzu až do 8. dne. Ve druhé polovině cyklu (19-21 dní) předepsal re-studium. Oba snížený i zvýšený obsah FSH může být důvodem, proč se těhotenství nedochází.

Lutinizující hormon

LH - jeden ze tří hormonů hypofýzy, účastnící se zrání folikulů, výstupu vejce, tvorba žlutého těla. Maximální množství může být detekováno denně až do okamžiku ovulace, když se jeho koncentrace zvyšuje v desítkách časů. Podle "přepětí" luteinizujícího hormonu posuzují výskyt ovulace u ženy. Na principu objevení zvýšeného množství LH jsou testy lékáren založeny na ovulaci.

LH hraje důležitou roli v lidském reprodukčním zdraví. Analýza o jeho ověření lze jmenovat oba partnery. Muži mohou být zkoumány na každý den na prázdném žaludku a žena by měla čekat na 6-7 dnů od začátku menstruačního cyklu. V případě potřeby bude lékař jmenovat analýzu ve druhé fázi.

Důležitým ukazatelem interpretace výsledků je vztah mezi FSH a LH, pro správný přechod všech procesů, jejich přísný zůstatek je vyžadován. Pro normální provoz reprodukčního systému u dospělého by měl být poměr 1 až 2.

Prolaktin

Prolaktin

Třetí hormon hypofýzy, povinný pro výzkum v neplodnosti. Jak je vidět z názvu, je zodpovědný za laktaci po dodání, navíc ovládá ovulaci. Ve zvýšené koncentraci snižuje výrobu FSH, což nutně dochází během těhotenství, ale může být překážkou pojetí. Odchylka od normy v libovolném směru vede k folikulu.

Pro správnou interpretaci výsledků je důležitou podmínkou pro dodání krve v ranních hodinách s předpokladem doby odpočinku minimálně 30 minut: vzrušení, malátnost, fyzická aktivita nebo nedávné sexuální kontakty jsou ovlivněny analýzou. Hormonální hladina je v průběhu dne vysoce kolísat, největší generování prolaktinu dochází ve snu, protože mezi probuzením a postupem musí být několik hodin.

Spolehlivé zvážit výsledky analýz přijatých s přestávkou 2 týdnů v obou fázích měsíčního cyklu.

Estradiol a testosteron

Považovány za ženské a mužské hormony. Oba jsou přítomny v lidském těle bez ohledu na podlahu, rozdíl je jen kvantitativní. Tyto látky se vyrábějí pod vlivem hormonů hypofýzy, jsou zodpovědné za sexuální vývoj a reprodukční funkci osoby, resp.

Ženy a muži s neplodností mohou každý den darovat krev na úrovni těchto hormonů. Důležitým diagnostickým ukazatelem je určit jejich poměr navzájem, což zajišťuje jejich řádný provoz.

Jiné hormony

Při kontrole neplodnosti:

 1. Progesterone - hormon, který produkuje žluté tělo, čímž se připravuje endometrium dělohy do uchycení vejce. Analýza je předepsána pro výzkum ve druhé polovině měsíce (po ovulaci). S úspěšnou připevnění vajíčka uvnitř dělohy, zvýšená úroveň progesteronu pro uchování těhotenství. Vyrábí se také kůra nadledvin a navíc placenta během těhotenství.
 2. Dhaa-sulfat Je syntetizován nadledvinami, jeho zvýšená nebo snížená hodnota umožňuje diagnostiku různých patologií v hormonální syntéze. Je to "stavební materiál" ve výrobě genitálních a steroidních hormonů.

Zvýšená koncentrace steroidních hormonů (například v důsledku příjmu léčiv steroidů ve sportu), zpomaluje výrobu FSH a LH a časem to může zcela zastavit.

Hormony štítné žlázy

S nedostatkem hormonů štítné žlázy (hypoteriózy), syntéza testosteronu a estradiolu je bráněn, což ovlivňuje výrobu genitálních buněk. Normální průběh všech procesů menstruačního cyklu je rozbitý, těhotenství probíhá s komplikacemi. Hypoterióza diagnostikovat téměř 30% neplodných žen.

 1. TTG - tyrotropní hormon, vyrobený hypofyzomem, reguluje produkci všech biologicky účinných látek v štítné žlázy. Porušení TSH a neplodnosti je často diagnostikováno dohromady. Jeho koncentrace je univerzálním ukazatelem funkční schopnosti štítné žlázy.
 2. T3. Samostatná studie pro tento hormon není prováděna, jeho koncentrace se stanoví v komplexu s TSH a T4. Normální množství T3 v krvi není spolehlivým důkazem o dostatečné funkci štítné žlázy.
 3. T4 - hormonový derivát z T3, jeho přesná rovnováha s TSH je velmi důležitá pro reprodukční sféru.
 4. Protilátky proti TG, identifikované při analýze, mohou potvrdit autoimunitní povahu hormonálních poruch.

Analýzy tyreoidních hormonů

Nezáleží na tom, jaké dny cyklu přijímat testy pro hormony štítné žlázy, když neplodnost. Hlavní věc, která by dodržovala obecná pravidla pro přípravu na hormonální průzkumy a po dobu 2 dnů na přestávku přijímat hormonální léky.

Při identifikaci hormonální povahy neplodnosti a stanovení jeho přesné příčiny se jeví jako příležitost projít vhodnou léčbou nebo podpůrnou terapií a vytvořit jemnou práci těla. Všechny hormonální léky, když neplodnost zvedne lékař individuálně pro každého. Přesné dávky a dodržování doporučení pro jejich recepci zajišťují úspěch léčby a přinášejí požadovaný těhotenství.