Izolace před a po ovulaci - normou a patologii

Ženský organismus funguje jako hodiny. V průběhu menstruačního cyklu podlahový systém podstoupí mnoho změn. Pro první polovinu odpoví hormon estrogen a pro druhý - progesteron. Povaha vaginálního výběru označuje změnu procesů během menstruačního cyklu. Ovulace hraje zvláštní roli. Přidělení poté, co může znamenat správnou práci hormonů, o nadcházejícím pojetí nebo na nově vznikajících onemocněních.

Normální alokace před a po ovulaci

Ovulace je přirozený fyziologický proces. Normálně se to děje 10-12 krát ročně (každý měsíc). Tento proces jde 2 týdny před začátkem menstruace a trvá 24 hodin. Během ovulace, dominantní folikulový praskla, ze kterého vejce listí. Během dne se jedná o vejisté trubice v očekávání osudové setkání s spermií. Pokud se hnojení nestalo denně, pak vejce umírají. Po smrti vejce je koncepce dítěte nemožné.

Ovulace je známkou zdraví žen a příležitostí k otěhotnění. Proto monitorovat vypouštění během tohoto období je velmi důležité. Po měsíční krvácení, minimální a mají průhledný vzhled.

Cervikální (cervikální) hlen v první polovině cyklu a několik dní před ovulací by měl:

 • Být v malém množství
 • Nemají nečistoty a odstíny (lehký a transparentní výtok - norma);
 • Být bílý;
 • Nezpůsobují to.

OvulaceVzhledem k tomu, že úroveň estrogenů roste, povaha výběru by se měla změnit. Tělo připravuje výstup z vejce a hlen se stává hustším, viskózním a krémovým.

Výběr během ovulace z vaginy se stává nejhojnějším. Necítí a podobají konzistenci vaječných bílků. Její plazení do váženého dne ovulace a speciální kompozice pomáhá uvolněným vejcem, aby se setkal s spermií.

Doklady o nadcházející ovulaci jsou alokace:

 • vysoký plicní hlen;
 • hojnost;
 • Bílá barva s nažloutlou, béžovou nebo mírně růžovou odstínem.

Růžové vypouštění během ovulace s různými odstíny se lékaři nazývají "ovulační masy". To je způsobeno tím, že některé ženy mají velmi citlivý organismus a existuje silná prevalence některých hormonů. Během mezery folikulu je možné malé krvácení. Je také doprovázena bolestí v vaječníku.

V jakých případech by se měly odvolat k lékaře

Během doby ovulace uprostřed cyklu se ochrana těla oslabuje. V tuto chvíli se může objevit počet příznaků význam patologie. Je třeba být zkoumán, pokud:

 1. Pokud byla přidělení po ovulaci zakoupena žlutá, zelená, hnědá, šedá, zemní nebo zelenavý odstín - to je první signál sexuální infekce, ke kterému došlo ihned po nechráněném pohlavním styku.
 2. Pokud jsou bohaté alokace po ovulaci nesnižují, ale získávají konzistenci chaty, s největší pravděpodobností je to Candida houba. Drush mají tendenci se objevit přesně ve druhé fázi menstruačního cyklu v důsledku poklesu imunity. Může se zdát zarudnutí zárodečných rtů, svědění, spalování a bolesti během močení.
 3. Pink vypouštění po ovulaci, doprovázené bolestí na dně břicha, také hovoří o sexuálních infekcích. Potřeba okamžitě kontaktovat specialistu.
 4. Pokud alokace mají příměs nebo pruh krve, mohou znamenat porušení hormonálního pozadí. V některých případech může být krvácení důsledkem přijímání nesprávně vybraných hormonálních kontraceptiv.
 5. Pinky výběru barev a drobné krevní kapičky, když menstruační zpoždění může znamenat výskyt těhotenství a vysoké riziko jeho přerušení. Na začátku potratu a oddělení fetálního vejce také říká hnědé a šarlatové alokace.
 6. Hnědý výtok může být důsledkem hrubého pohlavního styku v Evě nebo související s Eroze děložního čípku.

Pokud máte nějaké neobvyklé příznaky po ovulaci, výběr je získáván nezdravou barvou a konzistencí, pak byste měli kontaktovat gynekologa. Lékař bude mít nátěr na mikroflóru, bude provádět výzkum a odhaluje příčinu odchylek.

Patologie se považuje za takové vypouštění po ovulaci:

 • hojný tekutý vodnatý;
 • krvavý (šarlatový, hnědý, tmavý třešeň), amplifikaci s časem, s pokladeny;
 • Žlutá, zelená, špinavá šedá;
 • Kučera.

Nadměrná suchost pochvy po ovulaci a úplná absence výběru není také normou a může znamenat nerovnováhu hormonu. Pokud jsou po dlouhou dobu uloženy nepříjemné pocity, měli byste se obrátit na lékaře. Včasná diagnostika a stanovení povahy vypouštění - klíč k úspěšné léčbě.

Změny v pojetí

Výběr před a po ovulaci - norma a potápěníOvulace - nejdůležitější faktor při plánování těhotenství. Měsíční proces zrání vajec čeká na každou budoucí matku. Alokace po ovulaci spolu s jinými značkami může mluvit o pojetí. Chcete-li pochopit, zda se těhotenství stalo nebo ne, musíte pečlivě dodržovat stav krčního hlenu.

Přidělení po koncepci se neliší od stejného před měsícem v prvních dnech. Faktem je, že příznaky těhotenství se mohou objevit až po připojení embrya na endometrii. To se stane dříve než o 7 - 8 den po ovulaci.

Upevňovací den jedinec s každou ženou. Hlavní věc, aby se vejce setkala s spermiemi. Může se stát pouze během dne, protože život vejce je velmi krátký. Mužské semeno může být v těle ženy asi 7 dní, s výhradou zdravých a životaschopných spermií a vhodné mikroflóry.

Příděly po koncepci se začnou měnit, a to má své vlastní důvody:

 • Alokace po ovulaci ve druhé polovině cyklu začnou postupně klesat a stávají se transparentnějšími. Když je embryo zapuštěno do stěn endometria, narodil se nový život. V tomto hodině se tělo ženy začíná hormonální restrukturalizace. Neodpovídat znovu se stane hustým a hojným a přetrvává v takovém těhotenství.
 • Implementace embrya porušuje klidný stav sliznice. Plavidla se rozšiřují pod tlakem z nových buněk v těle a vyniká několik kapek krve. Jsou zředěny a nakonec vidíte krvácení. Je důležité vědět, že takové drobné alokace jsou normální během 2-3 dnů. Pokud krvácení nezastaví, měli byste se poradit s lékařem.
 • Po pojetí by neměly mít nepříjemný zápach, způsobit spalování a nepohodlí. V ideálním případě - průhledný nebo mléčný výběr.

Výběr může být jeden z Znamení těhotenství. Pozorně následovat okamžik pojetí dítěte před dodáním. Při změně jejich složení a konzistence by se mělo obrátit na specialistu.

OspalostSpolu s bílým, po pojetí jsou přidány známky těhotenství:

 • Méně důležitý Bolest v vaječníku a děloha (bolesti v dolní části žaludku může být známkou ohrožujícího potratu);
 • Zvýšit teplotu těla až 37.Pět;
 • Slabost;
 • Ospalost;
 • Reakce na pachy;
 • Časté močení;
 • Zpoždění menstruace;
 • Zvyšte prsa.

Pokud je výběr vylepšen každý den, ale neexistuje těhotenství, pak je to důvod konzultovat lékaře. Možná příčina ocelových infekcí, snížení celkové imunity, stresu.

Aby tělo ženy pracovat v pravém režimu, mělo by být pečlivě ošetřeno osobní hygieny, následovat výživu a obecné zdraví.