Sex po porodu

Sex po porodu

Když můžete mít sex po porodu?

Na tuto otázku je jedna správná odpověď: když budete pro něj připraveni. Některé páry mají intimní vztahy v prvních 6 týdnech po porodu, pro někoho normálně čekat 3 měsíce nebo dokonce šest měsíců po narození dítěte.

Jediné varování mladých rodičů není mít sex po dobu prvních 2 týdnů po dodání. Během tohoto období se genitální orgány ženy nezotavily po porodu, a vzduch, který se do pochvy během pohlaví, může proniknout do dělohy, což způsobuje nebezpečné komplikace. Nejen doporučuje klasický sex, ale i lízání, protože jsou případy vzduchu od vstupu do dělohy během orálního pohlaví.

Co když nechci mít sex po porodu?

Nebojte se, je to normální pocit. Mnoho žen po narození dítěte nemyslí o sex, protože jejich myšlenky se zabývají péči o dítě. Konstantní únava, hormonální změny v těle, změny v těle - všechny tyto faktory vedou ke snížení pocitu sexuální přitažlivosti v prvních týdnech po porodu.

Ale to neznamená, že teď jste se stali frigidní. Několik měsíců po narození libidového dítěte, obvykle zcela obnoveno. Máte-li jakékoli problémy s dosažením orgasmu, přečtěte si radu odborníků v článku Ženský orgasmus: mýty a realita.

Co dělat, když můj manžel trvá na sexu, ale nechci?

Takové situace jsou někdy nalezeny v mladých rodinách a vyžadují lásku a vzájemné porozumění, aby nepřekročilo konflikt. Nejprve je velmi důležité, že jste mluvil mezi sebou, hlášeny o svých pocitech a emocích. Váš partner (nebo manžel) se může cítit odmítnut, pokud odmítáš sex. Váš úkol mu je klidně vysvětlen, že ještě nejste připraveni, řekněte o svých zkušenostech.

Mnoho mladých párů si stěžují, že po narození dítěte nemají čas být sám. Ale to by nemělo být důvod pro hádky a neshody. Snažte se porozumět vašemu partnerovi a povězte mu o svých myšlenkách tak, aby vám chápe.

Nakonec, sex, v klasickém porozumění tohoto slova, není tak důležitý. Dokonce i jednoduché objetí, polibky, hladící mohou vám přinést spoustu potěšení a vašeho manžela.

Co lze udělat pro vrácení sexuální přitažlivosti?

Existuje několik tipů, které vám pomohou rychle obnovit po porodu a vrátit libido:

 • Více odpočinku. Když dítě spí, měli byste také spát. Pokud jste v napětí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, intimní život bude poslední věc, kterou chcete.

 • Trávit čas sám se svým manželem bez dítěte. To může být provedeno ihned poté, co jste položili dítě spát. Pokud jste ve večerních hodinách příliš unavený, pak strávíte nejméně 15-20 minut sám s manželem ráno.

 • Start Program pro obnovení těla po porodu. Vyjměte cvičení správně.

 • Být sám se svým manželem, snažte se udržet svůj blízký kontakt kontakt (objetí, dotýkat se navzájem, požádejte vás, abyste z vás učinili masáže). Dejte svému manželovi pochopit, co se vám líbí, co vás vzrušuje.

 • Když jste připraveni milovat, požádat partnera, aby byl tak jemný.

Bude moje vagina po porodu jako dříve?

Vagina má velmi vysokou elasticitu a rychle vrátí svou formu po narození dítěte. Po několika dnech po porodu je to "zužuje" normální velikosti.

Nemusíte se bát, že po porodu vy a váš partner nebude schopen získat takové potěšení jako dříve. Ano, vagina bude o něco širší než dříve, ale ve vaší moci tak učinit, aby manžel ani nevicka. K tomu, docela pravidelně vykonávat Cvičení Kegel.

Máte sex po porodu?

V prvních týdnech nebo dokonce měsících po porodu mohou hormonální změny ve vašem těle způsobit suchost v pochvě a zvýšená citlivost během pohlaví. Tyto pocity jsou obzvláště často nalezeny v ošetřovatelských matkách v důsledku snížené hladiny estrogenu v krvi.

Vyrovnat se s suchost v pochvě a bolest během sexu Tímto způsobem je následující:

 • Začněte sex s objetí, tahy nebo relaxační masáží. Prodloužit předběžnou pohlazení.

 • Mladá matka může být obtížná přestat přemýšlet o dítěti, plenkách, mytí a dalších věcech. Během sexu vás mohou tyto myšlenky také navštívit. Snažte se jim všimnout a řídit tyto myšlenky z hlavy. Myslet na svého partnera, sledujte své pocity.

 • Máte sex, zatímco vaše dítě spí nebo je pod dohledem příbuzných nebo chůvy.

Využijte maziva zakoupeného v lékárně nebo v intimním obchodě.

 • Máte sex v takových pózách, ve kterém můžete samostatně kontrolovat hloubku pronikání penisu v pochvě. Nejúspěšnější postoje jsou žena shora, nebo pozice, ve kterém oba partneři leží na straně.

 • Řekněte svému partnerovi, pokud cítíte bolest nebo nepohodlí.

 • Pokud tato opatření nepomohou, a budete pokračovat v zájmu bolesti během pohlaví, obraťte se na gynekologa. Možná příčina bolesti během pohlaví je infekce sexu, nebo švy, které byly superponovány bezprostředně po dodání.

  Co dělat, když se po sexu objevil krev nebo výběr

  Normálně 6 týdnů po porodu můžete být vybrány z pochvy (z tmavě hnědé až bledě růžové). Tento výběr může být poněkud zesílen po sexu, ale to není důvod pro paniku. To je normální reakce dělohy.

  Pokud jste se po porodu zastavili, a po sexu se opět objevil, může to být také normou. Pokud:

  • Červený nebo tmavě hnědý výběr po sexu je mnohem bohatý

  • Výběr po sexu je kombinován s bolestí a nepohodlí během pohlaví, nebo s svědění a nepříjemným zápachem

  • Výběr trvá více než 3 dny po sexu

  • Po dodání prošlo více než 6 týdnů a krvácení se nezastavilo

  Budou po porodu pocity pohlaví?

  V prvních měsících po doručení si můžete všimnout, že tyto pocity nezažíváte během sexu, které dříve. To může být způsobeno únavou, strach z vašeho partnera způsobuje bolest, hormonální změny ve vašem těle.

  Mnoho žen necítí svou sexualitu za první měsíce po dodání kvůli skutečnosti, že jejich tělo už není dříve. Je důležité zastavit včas a pamatovat, kolik sexy materny ženy víme jak mezi hvězdami a mezi přáteli. Nejste výjimkou.

  Ve většině případů, jeden rok po dodání (nebo dokonce předtím), všechny příjemné pocity jsou vráceny a intimní život se stává takový jako dříve.

  Je možné udělat anální sex po porodu?

  Anální sex se nedoporučuje v prvních 6 týdnech po dodání. Pokud jste během porodu, jste škrty v rozkroku (epiziotomii), a po porodu byly uloženy švy, pak vaginální a anální sex by měl být odložen na úplné uzdravení. V opačném případě je riziko, že během pohlaví bude členění, který bude vyžadovat opětovné šití.

  Mnoho žen má po porodu hemoroidy. Anální sex u těchto žen může způsobit bolest a krvácení z prodloužených rektálních nádob.

  Pokud narození prošlo bez singularit, nemáte švy, žádné hemoroidy, pak anální sex může být praktikován po 6 týdnech po narození dítěte. Na našich stránkách je samostatný článek věnovaný tomuto tématu: Anální sex: názor lékařů.

  Mohu otěhotnět?

  Mnoho případů je známo, když došlo k těhotenství v prvních měsících po porodu. Proto nikdy brzy začnu pracovat o antikoncepci.

  Pokud se nemusíte plánovat otěhotnět, použijte Kondomy, Nebo zeptejte se svého gynekologa, abyste se mohli zaregistrovat antikoncepční pilulky. Antikoncepční pilulky lze začít zpět na 21-28 dní po dodání.

  Nezapomeňte informovat gynekologa, kojíte, protože ošetřovatelské matky potřebují speciální antikoncepční pilulky (Lactinet, Nortur, Charokette a další).

  Mohu otěhotnět, když kojit?

  Ano, těhotenství je možné, i když krmíte dítě s prsy. Nikdo neví, jakou doba budou vaše vajíčka pokračovat v práci, takže se postarejte o antikoncepci, pokud žijete sexuální život. Existují dobré antikoncepční pilulky pro ošetřovatelské matky, které neproniknou do mateřského mléka a nebudou mít žádný vliv na dítě.