Je možné vzít potrat po cesarean sections?

Část budoucích matek se snaží porodit výhradně přirozený způsob, jiní zvažují Caesarean Cross-sekce snadnějším způsobem vyřešit z těhotenství. Operace se provádí pouze svědectvím, který lze zjistit jak v očekávání dítěte, tak v procesu porodu. Díky profesionalitě chirurgů a moderních technologií je ženský rychle obnoven a následně těhotná a znovu porodila, v některých případech dokonce nezávisle. Ale někdy potrat po Cesarean se stává nutností.

Život po ks

Léčení děložního švu Cesarejská sekce (COP) je dlouhodobý provoz, po kterém je první hodinky ženy pod lékařským dohledem v oddělení intenzivní terapie. Měsíční nebo dva jdou na křídlo děložního švu a v tomto období je důležité se vyhnout jakémukoli zátěži (ostré pohyby, zvedání závaží), dodržovat pravidla péče, aby se zabránilo infekci šev. S vlastním odchodem na kůži je téměř nepostřehnutelná štíhlá jizva.

Intimní život je povolen měsíc po 1,5-2. V mnoha ohledech závisí na zdvihacích termínech na kvalitě švu a na schopnostech tkáně k obnovení. V každém případě však lékaři varují pacienta z nového těhotenství alespoň dva nebo tři roky.

Jaké je nebezpečí?

Jizva v děloze Pravděpodobnost pojetí poté, co je policajt znatelně snížen v důsledku porušení integrity stěny dělohy, ke kterému by měly připojit fetální vejce. Ale někdy těhotenství přichází dostatečně rychle - po celý rok. Nezáleží na tom, zda bylo plánováno nebo náhodné, lékaři jednomyslně považují za život ohrožující nebo zdraví obou plodu a matky:

 1. Jizva v děloze ročně poté, co Cesarean stále neručí až do konce, a zvýšením těla začíná nabobtnat, což může znamenat dělohu a těžké krvácení.
 2. Vysoké riziko spontánního přerušení těhotenství a silného krvácení.
 3. Nejvíce pravděpodobnost předčasné práce přetrvává.

Obvykle se doporučuje přerušit těhotenství, ale směr k potratu je uveden pouze po trojrozměrném ultrazvuku. Výzkum ukazuje, zda potrat může být pořízen po Cesarean Sections. Pacient má právo opustit potrat (na morálních nebo náboženských důvodech), a ve vzácných případech těhotenství s čerstvou jizvou v děloze končí narození zdravého dítěte. Ale to je velmi velké riziko, o které je lékař povinen varovat.

Mělo by být známo, že potrat, zejména v takové situaci, je také nebezpečné, protože lékař to slepě provádí. Ohrožuje neplodnost, poškození stěn dělohy, krvácení. Chcete-li učinit rozhodnutí, žena by neměla být omezena na doporučení jednoho lékaře, ale navštívit několik. Někteří oceňují stav jizvy, jsou připraveni vést takové těhotenství.

Jak se dokončí potrat?

Pokud je potrat vyřešen, jeho vzhled bude záviset na období:

Zdravotnické potrat

 1. Lékařské potraty po cesarejském úseku se provádí v období až 6 porodních týdnů. Pod dohledem gynekologa má žena tablet a po několika hodinách ovocný vejce, oddělené od sliznice, spolu s krevními sraženinami vychází z dělohy. Proces se podobá potratu v časných termínech nebo bolestivém měsíčním. Lékař se musí ujistit, že děloha je zcela vymazán. Pokud ne, jmenoval další přípravky pro stimulaci řezání dělohy. To je nejvýhodnější způsob přerušení těhotenství.
 2. Na období až 5 týdnů se často používá vakuum nebo mini potrat. Je to alternativa k léku, pokud je žena kontraindikována s potratem tabletu. Embryo s pomocí speciálního nástroje je vytažen z dělohy, po kterém se často vyskytuje potřeba škrábání. Tato metoda může poškodit sliznici a vede k silnému hormonálnímu selhání.
 3. V období více než 6 týdnů používalo pouze chirurgický potrat. Ve většině případů, po porodu se žena učí o těhotenství až po týdnu nebo dokonce měsíci kvůli nedostatku menstruace. Takový potrat zahrnuje excizi plodu v děložní dutině a vyjmutí do částí. Nebezpečí zranění jizvy a stěn dělohy a dalších komplikací v blízké budoucnosti a v budoucnu.
 4. Někdy umělé přerušení těhotenských středisek již ve velkém období, kdy se jizva cítila silně, a děloha se chystá zlomit. Zde mluvíme o umělém porodu.

Důsledky potratu

By neměly být považovány za potrat tím, že řeší všechny problémy. To je významný zásah do fungování ženského organismu, který nemůže být podceňován. Potrat může způsobit:

 • Hormonální selhání, v důsledku toho období zmizí, dojde k přírůstku hmotnosti a dochází k nízce bázi;
 • neplodnost;
 • mimoděložní těhotenství;
 • zhoršení stavu jizvy;
 • Morální deprese, lítost, stres, který ovlivňuje již narozené dítě;
 • onemocnění dělohy v důsledku zánětu, endometrióza.

Důsledky potratu Existují ženy, snadno související s přerušením těhotenství. Nestarají se o antikoncepci, zejména pokud krmí prsa, s ohledem na to, že je snadné vzít potrat po Cesarean. Ale on sám je nebezpečný a pro dělohu s jizvou, riziko negativních jevů násobek. To je důvod, proč po porodu s pomocí policajet, je nutné vážně přístup. Zejména oponenti potratů.

Pokud se šev uzdraví špatně, tělo je silně oslabeno předešlým těhotenstvím, tam byly komplikace pro policajt, ​​potrat je nejzajímavější rozhodnutí, bez ohledu na to, jak těžké to mohlo být provedeno. Možné riziko pro život a zdraví od něj je mnohem méně než z pokračujícího těhotenství. Morální strana problému není přijata, když mluví o spásení života.

Když je vše plánováno?

Plánování těhotenství

Těhotenství plánování vyhne různým problémům. Zkoumané a obnovené vaše tělo, žena významně zvyšuje šance na bezproblémové těhotenství a narození zdravého kluka. Když se manželé opět vzniknou touhou stát se rodiči, má smysl čekat na 3 roky, ale navštívit specialisty. Možná je tělo připraveno k tomu, aby se muselo nosit.

Pokročilé provozní metody přispívají k rychlému hojení jizvy: hrany rány nejsou šité, ale jsou spojeny speciálním lékařským lepidlem. Ale nemusíte riskovat a rychle těhotněji. Potraty po Cesarean, problém nevyřeší, ale pouze vytváří nové, které se mohou v budoucnu projevit.