Jak dlouho trvá chirurgický potrat

Mnoho žen čelí potřebě potratu kvůli různým důvodům: od lékařské svědectví o osobní volbě. Tento článek navrhuje zvážit typy dotazování, které jsou k dispozici dnes a doba trvání každého z nich.

Odrůdy potratu

Doba outfit a rehabilitačního postupu po záleží na různých potratech. V souladu s tím, aby zjistil, kolik potratů trvá, musíte mít představu o jeho typech, které jsou kvůli těhotenství pacienta. Lékařské potraty rozlišují, stejně jako různé stupně chirurgického zásahu: vakuové potrat (nebo mini potrat), vlastně chirurgický potrat ("škrábání") a umělé porod. Tyto funkce a načasování těchto operací budou popsány níže.

Zdravotnické potrat

Lékařský potrat je známý jako nejbezpečnější typ nepřerušení těhotenství, protože se provádí bez chirurgické penetrace do děložní dutiny a ve většině případů nemá negativní vliv na reprodukční funkce ženy v budoucnu. Provádí se pomocí speciálních tablet na základě účinné látky Mifepristone.

Jak dlouho trvá chirurgický potrat Tento typ potrat je možný v počátečních obdobích těhotenství (ne více než 6 týdnů) v nepřítomnosti kontraindikací. Absolutní kontraindikace nejsou moc: Farmakologické potraty nelze udělat V situaci ektopického těhotenství. Je také kontraindikován ženám s bronchiálním astmatem a nedostatečností nadledvin. Všechny ostatní kontraindikace jsou relativní a lze je diskutovat s lékařem.

Po provedení nezbytného vyšetření a zavést přípustnou dobu, pacient by se měl konzultovat lékaře, který jí dá dva prášky. První, kdo používá okamžitě, během recepce, druhý - doma nebo během re-návštěvy gynekologa za 2 dny.

Trvání takového potratu je individuální, ale v průměru to trvá od 5 do 6 dnů: první tablet vede k těhotenství těhotenství, druhý - ke snížení svalů dělohy a vyhoštění plodu.

Express sám projde 4-8 hodin, ale nepříjemné nebo bolestivé pocity mohou trvat několik dní, a děložní krvácení pokračuje asi dva týdny. 10-14 dní po přijetí prvního jmenovaného tabletu je nutné provést ultrazvuk dělohy a ujistit se, že plodové mušle zůstanou vlevo dovnitř a postup úspěšně prošel.

Vakuové potrat

Vakuové potrat Mezi všemi typy chirurgických přerušení těhotenství je vakuový potrat považován za nejpohodlnější pro zdraví ženy. Je také známý jako mini potrat a trvá od pěti do deseti minut. Mini potraty činí relativně časným výrazem (nejpozději do 5 týdnů).

Žena může jít domů odletem od anestezie a odpočívá po 3-5 hodinách po operaci. Všechna zbytek denních lékařů se doporučuje držet v posteli, ale druhý den se většina pacientů se může vrátit k aktivnímu životu.

Mini potrat se obvykle provádí v lokální anestezii (i když je pacient také možný a obecný) za použití vakuového aspirátoru. Toto zařízení se zavádí do děložní dutiny a "shoje" ovocné vejce spolu s mušlemi.

Po dokončení postupu mini-potratu by měl pacient trvat 5-7denní kurz antibiotik, aby se odstranil možné zánětlivé procesy po operaci. Týden po vakuovém potratu je také nutné kontaktovat lékaře, předat potřebné analýzy a projít ultrazvukovou procedurou.

Chirurgický potrat (škrábání)

Chirurgický potrat Čerpání je chirurgický zákrok na dobu až dvanácti týdnů a provádí se v celkové anestezii. Ze všech výše uvedených postupů je tento typ potratu považován za nejvíce traumatičtější a tvrdě tolerován i se zdravými ženami.

Kolik času se škrábne, není možné říci s přesností minuty: to vše závisí na kvalifikaci a zkušenostech lékaře, jakož i současného provozu operace. Lékař čeká anestezii anestezii, rozšiřuje cervikální kanál pacienta, opravuje děložku děložku děložku a teprve pak tráví přímo postup potratu - curetzh. Speciální nástroj, kureta, děložní dutiny kousky a je osvobozen od embrya a jeho mušlí.

Průměrná doba škrábání je 20 minut, ale je třeba si pamatovat, že čas se může lišit v závislosti na profesionalitě lékaře a anatomických rysů pacienta. Například při průchodu dělohy může postup trvat více času. Žena se může vrátit domů několik hodin po potratu, ale ve výjimečných případech se doporučuje 1-2 dny zůstat v nemocnici pod dohledem.

Umělé druhy

Umělé druhy Tento typ přerušení těhotenství se provádí v období 27 týdnů a pouze z lékařských důvodů. Technologie provádění narození jako takového, takový typ potratu se nazývá umělé porodu. Potrat se skládá z řady etap a může se konat několik dní, ale v průměru jeho trvání - den.

Speciální prášky vyvolávají intrauterinní dítě smrt. S pomocí léků připravených krku dělohy, pak jsou kontrakce dělohy způsobeny a plod se koná. Po ovoce a přední opuštění dělohy se koná škrábání.

Pohled na potratTermín, ve kterém je možné potratTrvání potratu a rehabilitace
Potrat (farmakologické přerušení těhotenství)Až 6 týdnů (ne více než 42 dní)5-6 dnů
Vakuové potratAž 5 týdnů5-10 minut + pár hodin na dovolené
Chirurgický potrat

Až 12 týdnů - podle svědectví nebo na žádost pacienta;

12-18 týdnů - z lékařských důvodů

20-40 minut + pár hodin na dovolené
Umělé druhyAž 22 týdnů pouze pro lékařské a sociální indikaceDen + nemocniční pozorování

Závěrem je třeba poznamenat, že je to naprosto "bezbolestné" metody přerušení těhotenství. Jakýkoli zásah, ať už je to lék nebo chirurgický, může ovlivnit reprodukční funkce ženy a jejího zdraví jako celku, a tím více termín těhotenství, rozsáhlé potraty. Z tohoto důvodu je nutné pečlivě zvážit jak vlastní rozhodnutí, aby přestal vstoupit do plodu a výběr kliniky s dobrou pověstí a profesionální, zkušené lékaři, kteří mohou operaci co nejbezpečnější.