Co je nebezpečné první potrat a jeho komplikace?

Těhotenství, přerušeno uměle, je lékařský a chirurgický zákrok v těle ženy s pravděpodobností rozvíjení závažných komplikací. Historie lékařské praxe ukazuje četné negativní důsledky umělého potratu. Včasné a pozdní důsledky potratu mohou radikálně změnit nejen fyzické zdraví ženy, ale také její osud. Lee je nebezpečný a pokud jde o první potrat v životě?

Morální aspekt

potrat Vzhledem k různým okolnostem (opomenutí o dostupných metod antikoncepce, neochota mít děti, nedostatek kultury sexuálního života, kontraindikace pro používání hormonálních drog, znásilnění a dalších důvodů) ženy rozhodují přerušit nežádoucí těhotenství. Ale před tím, než půjdete do potratu, mnozí z nich přemýšlí, než toto rozhodnutí ohrožuje?

S hlubokým starověku se církev negativně vztahuje na potraty, což je rovná těžkému hřešení rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že lidský život začíná od samého okamžiku pojetí (původ duše), ortodoxie se zaměřuje na to, co se děje s duší nenarozeného dítěte.

Jeho duše po potratu navždy zůstane nelepivý. Duše nenarozených dětí jsou neviditelně přítomny v ženské paměti jako echo spěšně přijaté.

Ortodoxní církev tlačí doktora, který rozhoduje přerušit těhotenství, povědomí o komplexní volbě, na které závisí život budoucí osoby. Potraty jsou násilným zástupcem života. Morální posouzení skutku leží nejen na ženských ramen, ale také na ramenou doktora, kteří toto rozhodnutí přijaly.

Co je potrat?

potratTento zákon zajišťuje přerušení těhotenství uměle pomocí několika metod:

 1. Lékařské přerušení těhotenství, tzv. Velvet potrat, - široce používaná metoda mezi domácími populací. Je založen na použití dopadového dávky hormonů, provokujícího potratu v časném vyjádření. Ústní podávání hormonálních drog Mifepristone, Pencrofton a další analogy vám umožní přerušit těhotenství až 6 týdnů.
 2. Mini-potraty provedený vakuovým aspirátorem je stejně populární postup v gynekologické praxi. Dědictví vakuem fetální vajec platí v období nepřesahujícím 5 týdnů od okamžiku pojetí.
 3. Chirurgický způsob přerušení těhotenství je nejnebezpečnějším postupem, ke kterému se uchýlili v případech, kdy výše uvedené postupy nedosáhli očekávané výsledky. Chirurgický potrat je také ukázán v situacích vyžadujících nouzovou péči, když život pacienta závisí na takové manipulaci.

Bez ohledu na zvolenou metodu potratu mohou být účinky potratu nejrůznější.

Každý samostatně užívá organismus - jedinec s vlastním vlastnostem. Pokud některé ženy nesou podobnou operaci relativně bezpečně, pak mohou ostatní po potratu významně zhoršit obecný stav. V každém případě je potrat vážným rušením v reprodukčním, endokrinním, imunitním a nervovém systému těla.

hormonální nerovnováha

Zdravotnické potrat

Neklidná slova "Velvet potraty" ne samotný nic příjemného. Samozřejmě, tato možnost lékaři rozpoznávají nejméně traumatické pro reprodukční sféru, ale důsledky jeho použití mohou být poměrně hmatatelné. Co ohrožuje potrat na základě užívání drog?

Důsledky "sametového potratu":

 • alergická reakce na lék až k vývoji anafylaktického šoku;
 • riziko krvácení;
 • Hormonální selhání, porušující fungování všech systémů organismu;
 • Vysoká pravděpodobnost, že ovocné vejce nebude schopno opustit tělo dělohy a bude vyžadováno škrábání.

Lékařské potrat by měl být prováděn pod přísným pozorováním gynekologa v nemocnici. Doktor individuálně rozhoduje o racionalitě jeho aplikace.

Vakuové aspirace potravin vejce

Do vakuové metody, moderní gynekologové se stále více a více. Lékařská praxe ukazuje, že potrat se používá s pomocí aspirace fetálního vejce racionálně ve většině případů. Jak nebezpečný je potrat pomocí vakua, v každém konkrétním případě se navštěvuje lékař, na základě údajů anamnézy. Jaké je nebezpečí potratu vakua (mini potrat)?

Důsledky po potratu používajícího vakuové sání jsou následující:

 • riziko neúplného potratu s potřebou následného škrábání;
 • závažné poškození menstruačního cyklu;
 • riziko hojného krvácení;
 • poranění těla a děložního čípku;
 • Pravděpodobnost vývoje zánětlivých procesů a infekce povrchu rány.

Chirurgický potrat

Nejnebezpečnější metoda je považována za škrábání dělohy pomocí chirurgických nástrojů. To, co tento postup ohrožuje, a jaké komplikace po potratu se chirurgicky může dojít?

Komplikace potratu škrábáním dělohy dělohy jsou následující:

 • Manipulace se provádí "slepě" a dokonce i vysoká kvalifikace gynekologa ne vždy umožňují provádět operaci bez komplikací;
 • vysoký stupeň poranění reprodukčních orgánů (bodybagging dělohy);
 • riziko zánětu, přidávání infekce, k odstranění, který je potřebný za použití antibakteriálních léčiv;
 • pravděpodobnost hojného krvácení;
 • Vzhled hematometrů ve formě stagnace (akumulace) krve v děložní dutině díky narušení odtoku;
 • pravděpodobnost opětovného škrábání v případě komplikací, když není přerušovaný materiál zcela odstraněn;
 • Vývoj zánětu, nemoci reprodukční sféry v budoucnu.

Negativní potratové důsledky pro tělo

potratKomplikace (nebezpečné důsledky) Potrat jsou brzy a pozdě.

Mezi časné důsledky potratu patří:

 1. Poranění vagina, Cervikální kanál, Cervix a děloha samotné (perforace). Body Spinning vyžaduje urgentní chirurgickou intervenci a následnou terapii, která eliminuje krvácení a krevní infekce (sepse). Protahování čípku vyvolává vzhled erozivního ecroponu a adheze v cervikálním kanálu.
 2. Přítomnost výběru (osculus nebo hojný) vyžaduje zvláštní pozornost. Vznikající nepříjemný zápor ukazuje připevnění patogenní flóry. Antibakteriální terapie je předpokladem, který zabraňuje rozvoji močových onemocnění.
 3. Porovnání sousedních břišních orgánů (močový měchýř, střev, ocolic vlákno, děložní trubky).
 4. Rozvoj emocionální nestability, deprese vyzvat ženu, která používá antidepresiva a uklidňující fondy.
 5. Nepravidelný menstruační cyklus, obnovit, který někdy trvá několik měsíců.

Pro pozdější důsledky potratu patří:

 1. Změna hormonálního zázemí je předpokladem pro vývoj vaječníky polycystic, rakovinu prsu, zhoršené funkce štítné žlázy, nadledvinky atd.).
 2. Vzhled nemocí v důsledku poranění orgánů (endometrióza, hyperplazie endometria, adenomyózy, polypy a nádorů).
 3. Rychlé procesy v děloze a děložních potrubí porušují podporu spermií a provokují riziko výskytu mimoděložní těhotenství.
 4.  Různé zánětlivé procesy a vznikající onemocnění reprodukčních orgánů zvyšují riziko intrauterinního pražce plodu nebo narození dětí s vývojovými anomáliemi. Nebezpečí potratu - ve neschopnosti ženského organismu, v budoucnu, aby bylo zajištěno pohodlné podmínky pro vývoj plodu.
 5. Neplodnost - pozdější komplikace potratů. Žena může někdy ztratit naději, že se stane matkou. Dělat alespoň jeden potrat, můžete svůj život navždy změnit.

Jaké je nebezpečí prvního potratu?

Emocionální nestabilita Mladé dívky žijící v sexu, ve většině případů nejsou dostatečně vědomy způsoby antikoncepce. Nemyslí nad tím, že důsledky prvního potratu mohou změnit svůj dospělý život navždy.

Potrat s prvním těhotenstvím vyžaduje vážené rozhodnutí nejen od ženy, ale také z gynekologa. Úkolem lékaře - maximálně informovat pacienta o tom, zda první potrat může být proveden ve svém postavení, než první potrat pro mladý organismus je nebezpečný.

Pokud má zdravá porodní žena šanci přesunout potrat těhotenství s nejmenším důsledkem, rychlý organismus s nefungujícím hormonálním zázemím a fyzickou nezralostí spadá do rizikové skupiny.

Po rozhodování o pravděpodobnosti aplikace mini potratu jsou šance na vyhnout se negativním jevům malé. Důsledky po dokonce dostatečném zkušeným mini potratu mohou být nevratné pro reprodukční systém.

Ženy často vznikly na otázku: "Je první potrat ve zralém věku nebezpečné?»Odpověď je jednoznačná: podobná intervence je vážným stresem pro všechny tělo. Kromě toho má žena v dospělosti již pravděpodobně řadu chronických onemocnění, která komplikuje proces rehabilitace. První potrat pro každou ženu představuje vážné následky až do smrti.

Navzdory hrozbě žádných dětí v budoucnu mnoho žen se uchýluje k potratu těhotenství uměle. Pochopení Jaké důsledky lze očekávat v budoucnu, jak škodlivé manipulace jsou škodlivé, zejména s prvním těhotenstvím, vědomě se rozhodnou opustit tuto situaci tímto způsobem.

Povinností každého gynekologa - včas sdělit pacientovi nezbytné informace o tom, co musí jít, a potrat je nebezpečný. Zdravotní statistika ukazují případy úmrtnosti mezi ženami. Samozřejmě, smrt - rarita. Léčba pravděpodobných komplikací je však často natažená po celá léta. Nedostatek dětí v budoucnu - skutečná tragédie pro každou rodinu.

Potrat pro mnohé je hořká vzpomínka na známých chybách mládeže, když strach z osamělosti a strachu zůstane sám s dítětem v jeho rukou předurčete špatné rozhodnutí. To by mělo být lekce nejen pro ženy sama, ale také pro její satelit. Ve většině případů je to s jeho tichým souhlasem nebo kvůli nedostatku podpory, je v tomto kroku řešena žena.