Změny v pochvě po dodání

Těhotenství a porod změnit ženské tělo. Vnitřní orgány se přizpůsobují novým podmínkám, takže vývoj plodu prošel dobře, a dítě se objevilo včas. Rozsáhlé změny v těle strach. Jedním z problémů se zájmu je otázka toho, co bude velikost pochvy po dodání.

Fyziologické změny

Vagina - vnitřní sexuální tělo ženy ve formě svalové trubice. Sliznice pochvy je lemována vícevrstvým epiteliálním hadříkem, který tvoří četné příčné záhyby. Vzhledem k záhybům může vagina v případě potřeby dočasně změnit své parametry. Průměrná velikost je 7-9 cm v uvolněném stavu. Když se nadšená, délka se zvyšuje na 13-19 cm, což odpovídá průměrným velikostem ereginovaného penisu.

Chcete-li pochopit, co vagina vypadá po porodu, si můžete představit pohyb dítěte podle generických cest. Stává se to ne rovný a progly rotační pohyb. Svalová tkáň je natažená. Vzhledem k pružnosti svalů nebrání procesu narození. Změny se vyskytují ve formuláři, a ne ve velikosti pochvy, které se některé ženy bojí. Po provedení funkce po snížení generací svalů. Kompletní snížení tvaru a tónu trvá 6 až 8 týdnů.

Průchod dítěte podle generických cest je zraněn vagínou. V důsledku toho se objeví abrazy, otok. Stěny v porodním ženách získávají karmínově modrou barvu.

Pokud nebyly v narození žádné velké mezery, pak se bobtnání se přihlásí po 4-7 dnech po porodu. Barva se vrátí na světle růžový stín. V přítomnosti mezer stěn rozkrokových stěn a pochvy bude edém dolů, protože jsou léčení (do 2-3 týdnů).

V úžasných ženách je úleva ze stěn vaginy jasné, vyjádřené, svaly jsou v tónu. V procesu porodu usnadnit cestu dítěte je úleva vyhlazena, svaly jsou nataženy. Přirozená změna v těle se mýlí za významný nárůst velikosti. Někteří muži věří, že negativně ovlivňuje pocity během pohlaví, snižuje citlivost. Samozřejmě, že se ženské tělo mění, ale ne tak kritické. Pro pohlavní styk můžete vyzkoušet nové, pohodlnější pozice.

Narození - přírodní, ale bolestivý fyziologický proces. Ženský organismus zažívá kolosální zatížení. V závislosti na závažnosti dodávky, možných komplikací, hodnoty rozkrokových rozkroků, celkový zdravotní stav konkrétní doby oživení ženy v různých časech.

Postpartum projevy

Postorum období trvá 6 týdnů. Uterus je snížen, hormonální pozadí se mění pro spuštění laktace. Tělo je postupně obnoveno po zkušených nákladech. Během tohoto období jsou ženy zranitelné, takže je důležité věnovat pozornost vaginálním pocitu a alokacích. Některé z nich jsou přirozené důsledky a normálně se zastavují nezávisle. Jiní mohou vyžadovat léky a dokonce i chirurgii. Rozhodnutí o taktice léčby by mělo podnikat lékaře.

 • Snížená citlivost. Po porodu může žena cítit pokles citlivosti vaginy. Je důležité si uvědomit, že v procesu veslařského svalstva "pracoval" a natáhl se. Potřebují čas vrátit bývalý tón a obnovit pružnost. V pochvě jsou velmi málo nervózních zakončení, takže sama o sobě je malá.
 • Bolest. Bolestivé pocity mohou nastat především díky svalovým křečím, psychologickým stresem.
  Pokud v procesu porodu byly roztrženy (velké ovoce, rychlý porod) nebo chirurgická disekce rozkroku byla provedena během složitého porodu, pak později tyto rány jsou vynalezeny. Během pohlaví jsou švy zmíněny, a žena může cítit bolest a psychologické nepohodlí díky strachu z toho, že se švy rozptýlí. Po odmítnutí placenty v děložní dutině je stále povrch rány, který je velmi citlivý na infekce. Lékaři důrazně doporučují upoutat na dobu určitou (až 6-8 týdnů) od sexuálního života, aby se zabránilo výskytu endometritidy. Je důležité vědět, že munice pochvy má vysokou regenerační kapacitu, takže léčení dochází docela rychle.
 • Suchost. Po ženách se úroveň estrogenu snižuje. To je předpoklad pro kojení, ale současně vede k pocitu suchosti vagíny. Příznak léčby nevyžaduje, postupně se bude konat samostatně, když žena přestane kojit. Do té doby, kdy sex, můžete použít intimní mazivo, gel, nejlépe na bázi vody.
 • Svědění nepříjemného zápachu. Na rozkrokových rozkroků, s výjimkou malých odřeknutí, aplikujte švy. Vzhledem k tomu, že vagina je umístěna mezi urethrou a anální dírou, je důležité po každé návštěvě toalety k provádění hygienických postupů. Někdy se na materiálu nebo používané, což způsobuje svědění. Je-li k němu nepříjemné, zkažený zápach obdivován, může to znamenat spopení švu, infekce rány, zánětlivý proces. Self-léky v této situaci je nebezpečné, je nutné naléhavě poradit se s lékařem.
 • Vybít. Postpartum alokace u žen se nazývají lochi. V prvním týdnu jsou podobné bohaté menstruaci s pokladeny. Slouží výhled na pozůstatky plodové skořápky, mrtvého endometria. Potom se intenzita výboje sníží, v přísavcích nejsou žádné krevní sraženiny, zůstává pouze hlen. Přidělení jsou získány hnědou, postupně rozjasní, se stávají světle žlutou, pak transparentní. 6-8 týdnů po narození Lochi zcela končí.
 • Výstup. Non-uši, leštěné pánevní spodní svaly mohou vést v období po porodu, aby vynechaly vagínu, když jsou stěny posunuty na dno. Klasifikace se provádí na základě výrazné gravitace:
 • I titul: jeden nebo oba stěny jsou sníženy, ale nezobrazují se venku, u vchodu do pochvy;
 • II stupeň: částečně zdi vypadají ven;
 • III stupeň: úplná ztráta zeď, často doprovázející podvod.

opomenutí vagina
S prvním stupněm, která zvyšují svalnatý tón pánev a plavání. Samozřejmě, že možnost lékařské gymnastiky, nezbytná léčba (konzervativní nebo chirurgická) je nutná k předběžnému diskutování s lékařem. V závažných případech je znázorněno chirurgická léčba.

Vaginální cvičení

Cvičení Kegel

V polovině 20. století vyvinul americký gynekolog Arnold Kegel systém cvičení, které posilují hřebeny svaly. Školení je důležité pro prevenci a rehabilitaci po onemocnění orgánů urogenitálního systému, konečníku.

Cvičení Zlepšují krevní oběh v orgánech malé pánve, obnovte původní vaginální svaly, pojistili z nedobrovolné močení a inkontinence. Kromě toho, bránit zánětlivých procesů v pánvi, mají příznivý vliv na sexuální tón, zlepšit kvalitu sexuálního života.

Chcete-li pochopit, jak svaly musí dělat cvičení, v záchodě při močení krátce pozastavit proud moči. Nohy, hýždě, žaludek se nepohybují, jen svaly v kmenech rozkroků. Pokud se to stalo, pak jsou tady, ty svaly, které potřebují trénovat.

Před zahájením cvičení se doporučuje konzultace gynekologa, aby se zabránilo možnému krvácení, pokud byly použity švy a proces hojení ještě nebyl dokončen.

Cvičení lze provést, kde a kdy je to vhodné, v postavení, sedí nebo ležící. Jsou drženy v jiném tempu.

 • Nejjednodušší verzí tréninku je k napětí a relaxaci svalů po dobu 2 minut. Kegel Doporučené provádění cvičení 3x denně, postupně přináší dobu každého lekce na 20 minut. Celkem by mělo být získáno 300 komprese denně.
 • Další cvičení je střídání přístupů a času mezi napětím a relaxací:
 • Nejprve do 10 sekund potřebujete rychle komprimovat a stisknout svaly, pak se dejte 10 sekund pro odpočinek;
 • pak stlačte a stlačte svaly po dobu 5 sekund, přestávka po dobu 5 sekund;
 • svalové svaly a linger v tomto stavu po dobu 30 sekund, pak se uvolněte po dobu 30 sekund.
 • Při provádění možnosti dalšího cvičení existuje střídání mezi zpožděním komprese a rychlými zkratkami:
 • Začněte se svaly a zpožděním, můžete počítat do 5, pak se svaly relaxují;
 • Další rychle komprimovat a stlačování svalů desetkrát, po přestávce po dobu 10 sekund;
 • V poslední fázi musíte provést svaly a držet 1-2 minuty, po kterém je dát jim pár minut.
 • Jinou možnost:
 • Je nutné napětím a uvolnit svaly 30krát v pohodlném tempu;
 • Pak pevně upněte svaly a zadržet 20 sekund, po uvolnění na půl minutu a dělat cvičení po dobu dalších 5 krát.
 • Kromě svalového napětí a relaxace musíte provést mírné tlačení, jako když stolička a porod. V tomto případě svaly rozkroku, abdominálního a análu.

  Musculatura pánevního patra je dobře přístupná pro školení. Je důležité pochopit, že počet opakování a času je třeba postupně zvyšovat, aby se zabránilo přepětí svalů. Pravidelné třídy pomohou vagíně rychle zotavit a prospěšně ovlivnit intimní život nově narozené ženy.

  Většina výskytu vaginálních změn je reverzibilní. S výhradou doporučení lékaře, intimní hygieny, gymnastika vaginální funkce je obnovena 2-3 měsíce po dodání. Po dokončení jedné z hlavních funkcí začíná žena další důležitý úkol - být matkou.