Jak je chirurgický potrat

Potrat - chirurgický zákrok, který se provádí za účelem odstranění embrya. Chirurgický potrat zahrnuje významné zranění orgánů sexuálního systému žen, takže pokud potřebujete přerušit těhotenství, je bezpečnější, aby se z něj učinil vakuovou metodu na raném termínu.

Pro některé ženy, podrobné informace o tom, jak potrat dělá, jaké komplikace to může způsobit, ukazuje se, že je rozhodujícím argumentem proti odmítnutí stát se matkou.

Koncepce chirurgického potratu

Chirurgický potrat stůlChirurgický nebo instrumentální potrat je operace extrahovat fetální vejce pro umělé přerušení těhotenství a za účelem purifikace dutiny děložny neúplným potratem. Postup Prováděna škrábáním sliznice dělohy přes rozšířený cervikální kanál. Tento typ operace je velkou hrozbou pro zdraví ženy, ale je to možné, že v případě odmítnutí ohýbat plodu po dobu delší než 7 týdnů.

Termíny

Operace se provádí na žádost těhotné ženy, pokud tento termín nepřesahuje 12 týdnů. Pokud existuje lékařská svědectví, která zabraňuje plodovým nástrojům, nebo sociálních důvodů, jako je znásilnění, těhotenství může být přerušeno až do 22. týdne.

Indikace pro potrat o těhotenství Více než 12 týdnů

Narkotická závislost budoucí matky

 • znásilnění;
 • zbavení rodičovských práv:
 • Smrt manžela během těhotenství;
 • Najít ženu v místech odnětí svobody;
 • Nemoci, které zabraňují, že plodu nástroje a představují hrozbu pro životnost těhotné ženy (onkologické onemocnění, diabetes v těžkých, neřesticích srdcích atd.);
 • Alkohol, narkotická závislost budoucí matky;
 • Dámské infekce schopné ovlivnit vývoj plodu (HIV, hepatitida atd.);
 • Příjem léků s teratogenním účinkem;
 • Fetální vady identifikované na ultrazvukovém vyšetření;
 • Ovocná smrt.

Kontraindikace

Srážení krve krve

 • pohlavní onemocnění v akutní fázi;
 • Zánětlivé procesy vyskytující se v vajecích v děloze;
 • Patologie krevní koagulace;
 • Alergické reakce na anestetické léky.

V těchto situacích je otázka přerušení těhotenství řešeno individuálně. V některých případech jsou požadovány další přípravky na postup.

Nedoporučuje se provádět operaci v případě prvního těhotenství v rhesus-negativní ženě, protože existuje velké riziko vzniku patologie plodu během následných těhotenství.

Příprava

Doktor je povinen podrobně říci o, Jak udělat potrat, Co má účinky na zdraví.

Pokud je žena pevně určena k přerušení těhotenství, potřebuje před průchodem testů:

 • na syfilis, hepatitidě C a B, HIV;
 • na hgch;
 • na krevní skupině;
 • na faktoru rhesus;
 • Obecné a biochemické krevní testy;
 • Obecná analýza moči;
 • stěr na flóře vagina.

Vyžadují se také hardwarové studie:

 • fluorografie hrudníku;
 • Uzi malé pánevní orgány;
 • EKG.

Konzultace terapeuta a gynekologické vyšetření.

Jak instrumentální potrat?

Škrvení sliznice dělohyPokud jsou výsledky analýz normální, žena je poslána do nemocnice. Doktor drží gynekologické vyšetření, pacient dává písemný souhlas s potratem, což potvrzuje, že je obeznámen s tím, jak je potrat učiněn, jaké jsou jeho důsledky.

Pacient je umístěn v obecné komoře nebo oddělit, pokud je tato služba zaplacena. Pak je poslán do operačního sálu, kde existuje buď svobodná lokální anestezie, nebo placené společné intravenózní. S místní anestézií bude pacient, jak to bylo v polovině, s obecným spánkem.

Jak Chirurgický potrat:

 1. Pokud termín těhotenství nepřesahuje 12 týdnů, ovoce je dostatečně malé, aby extrahovaly kureta. Kurička je speciální nástroj, který se podobá ostré lžíci. Proto doktor nejprve používá vakuové čerpadlo, které zničí ovoce a zobrazuje ji z čerpadla. Pak gynekolog tráví škrábání dělohy, odstranění zbytků zhroubené embrya.
 2. Pokud je termín těhotenství delší než 12 týdnů, extrahujte plod, musíte významně rozšiřovat kabelový kanál. To se provádí množinou expanze se změnou jejich průměru od menších až po více. Prostřednictvím prodlouženého krku lékař zničí embryo a extrahuje velké části kleští. Malé díly se extrahují vakuovou pumpou. Pak škrábání sliznice a děložního krku.

Proces trvá asi půl hodiny. Po operaci zůstává pacient v nemocnici pod dohledem lékařů. Gynekolog předepisuje léky, které přispívají ke snížení dělohy, antibiotik.

Pooperační období

Do dvou týdnů po potratu je žena kontraindikována v sexu kontakty, těžké cvičení, koupání, koupání v otevřených vodních útvarech. Potom, Jak přechází potraty, Gynekolog doporučuje sledovat tělesnou teplotu, stejně jako zkoušku testu HCG, aby se ujistil, že ovoce je zcela odstraněn. Sada nadváhy je možná, takže musíte jíst správně. Některé ženy potřebují pomoc psychologem.

7 dní po chirurgickém potratu by se měly konat gynekologické vyšetření a ultrazvuk.

Gynekolog poskytne doporučení pro výběr metody antikoncepce. Jako pravidlo jsou předepsány hormonální antikoncepce, protože to je oni, kteří pomáhají normalizovat hormonální pozadí a spolehlivě chrání před nechtěným těhotenstvím. Jak si vybrat správnou antikoncepci, jak ji aplikovat, lékař to řekne.

Těhotenství po instrumentálním potratu

Menstruační krvácení po potratu by se mělo očekávat na 25. -35 den. Po dobu šesti měsíců po potratu je žádoucí být chráněn, protože nový, i když žádoucí, těhotenství může mít za následek problémy s tolerancí: tělo se konečně neobnovilo. Po 3-6 měsících je menstruační cyklus usazen, epitel dělohy se vrací do normálu, v nepřítomnosti komplikací, které můžete otěhotnět bez obav.

Komplikace

Ne všechny ženy, které se rozhodly přerušit těhotenství pochopit, jak potrat je schopen ovlivnit jejich zdraví. Operace často způsobuje vážné komplikace:

 1. Závratě, zvýšená teplota, malátnost.
 2. Hojný krvácení s bolestivé pocity v rozkroku, v žaludku. V nejhorším případě končí provozem odstranění dělohy.
 3. Nedostatek sekrencí v děložních děložních lázních. To může způsobit zánětlivý proces. Po chirurgickém potratu je nutné udělat ultrazvukovou studii malé pánve.
 4. Pozitivní test stanovující rozhovory těhotenství o neúplném potratu. Je vyžadován další postup, protože částečně vzdálené embryo se může vyvinout s vážnými odchylkami.
 5. Endometritida, stejně jako krevní znečištění (sepse), když infekce v děložní dutině. Aby se tomu zabránilo, by mělo být potrat prováděno v absolutně sterilních podmínkách.
 6. Zranění krku hmoty v důsledku nekvalifikovaných pracovních lékařů mohou způsobit problémy, když mají toleranci dítěte v budoucnu.
 7. Neplodnost se vyvíjí v případě, kdy je povrch dělohy tak poškozen, s novým těhotenstvím, embryo ji nemůže připojit.
 8. Výskyt placentární polypu v důsledku skutečnosti, že část Schopnosti Vorsinu neodstranila při škrábání. To může být doprovázeno dlouhým výbojem, bolestmi.

Stojí za to udělat potrat?

Při rozhodování o přerušení těhotenství je důležité pečlivě přemýšlet, abyste si pozorně přemýšleli, nebojte se poradit se s blízkými. Pokud existují závažné lékařské kontraindikace pro dítě, složité malformace plodu nebo koncepce došlo v důsledku znásilnění, pak odmítnutí těhotenství může být nezbytným opatřením.

Potraty vyrobené v dobré klinice se zkušenými lékaři může mít minimální negativní účinky na zdraví. Ale pokud jsou důvody pouze pochybnosti o době narození dítěte, strach z odsouzení ostatním, pak potrat může být chybou, někdy fatální.