Těhotenství se spirálou: minimalizujte rizika

S spirálou můžete otěhotnět

Vybírat intrauterinní spirála, každá žena chce vědět, jak efektivní a bezpečný je tento způsob antikoncepce. Je třeba si pamatovat, že žádná antikoncepce nedává 100% záruku. Spirála není výjimkou, takže malá pravděpodobnost nechtěného těhotenství existuje. Chápeme, proč se to stane, a jak minimalizovat riziko.

Nedávný vědecký výzkum prokázal, že pravděpodobnost otěhotnění se spirálou je asi 2%. Příčiny: Nesprávná instalace, pád z dělohy, individuální intolerance.

Rada. Intrauterine Helix vyžaduje správnou instalaci, postup musí provádět zkušený gynekolog ve specializované instituci. Vzhledem k tomu, že nástroj nevyžaduje častou náhradu (můžete použít od 3 do 10 let), nelze uložit na nákup. Vyberte si produkty slavných značek, které se osvědčily.

Je stejně důležité, aby při použití šroubovice, žena složila plánovanou inspekci u gynekologa každých 6 měsíců na kontrolu umístění v děložní dutině.

Druhy intrauterinních spirálů

Progestiny - jsou jedna z provedení hormonální antikoncepce, obsahují syntetický analog hormonu progestinu, který poškozuje spermie a zabraňuje jim v pronikání čípku.

Finanční prostředky tohoto druhu jsou stanoveny až 5 let, nejslavnější výrobce v Rusku je "Mirena". Hlavní nevýhodou progestin spirál je přítomnost širokého spektra kontraindikací spojených v hormonálních antikoncepci, ale z hlediska ochrany proti nechtěné těhotenství jsou nejspolehlivější.

Obsahující měď - patří do antikoncepčního prostředku bariérového typu, vést k tvorbě tekutiny v děloze a phallopy trubkách, které zabíjí spermie. Tento typ intrauterinních spirálů je považován za méně spolehlivý, ale vzhledem k absenci syntetických hormonů bezpečnější progestin. Spirály obsahující měďcí obsah až do 10 let, nejznámější značky - "Paragard" a "Multiload".

Volba typu spirály závisí na mnoha faktorech, takže před instalací gynekologa je potřeba. Finanční prostředky na základě mědi jsou považovány za jedno z nejlepších metod antikoncepce po porodu a kojení.

Spirály nedoporučují používat neposkytnutí ženám.

Intrauterine spirála a těhotenství

Podle statistik, většina koncepcí se stává v prvním roce po instalaci intrauterinních spirálů, je způsobena individuálním nesnášenlivostí. Pokud žena pozoruje první známky těhotenství, musíte naléhavě požádat o radu od specialisty.

Těhotenství se spirálou plnou komplikacím a vysokým rizikem potratu. Skutečnost je, že v určitém okamžiku, ovoce začne odpočívat ve spirále a nemůže se normálně rozvíjet dále.

Pokud se žena rozhodla udržet dítě, musíte se pokusit odstranit spirála před šestým týdnem těhotenství.

Konečné rozhodnutí trvá pouze kompetentní gynekolog po ultrazvuku. V závislosti na konkrétní situaci může lékař trvat na potratu (pokud spirála účtovala tělo plodu), odstraňte nástroj nebo vyčkejte až do porodu, když vyjde.

Pokud po instalaci spirály se koncepce stalo, musíte přemýšlet o změně metody antikoncepce.