Vypouštění z vagíny během těhotenství

Vypouštění z vagíny během těhotenství

Výběr během těhotenství: normální nebo patologie?

Vypuštění z vagíny během těhotenství je běžným jevem, který nejčastěji neohrožuje těhotenství a nevyžaduje léčbu. V některých případech je však přítomnost výboje z pochvy symptomem zánětlivých onemocnění nebo dokonce známkou nebezpečných komplikací těhotenství. Proto je důležité být schopni vědět, jak rozlišit normální výtok během těhotenství před abnormální, vyžadující léčbu.

Normální vypouštění z vagíny během těhotenství

Normálně, již počínaje časným podmínkami těhotenství, může žena všimnout, že vypuštění z pochvy se stalo hojnější. To je způsobeno změnami v hormonálním podkladu, stejně jako ve skutečnosti, že u těhotných žen vagina a Cervix dostávají zvýšené dodávky krve. V pozdních obdobích těhotenství může být alokace nejvíce hojitelná a někdy doprovázena Porucha sliznice.

Normální výtok během těhotenství, zpravidla, kapalina (vodnatá nebo sliznice) je transparentní nebo má mírně nažloutlé nebo bělené barvy, se slabým zápachem (buď bez zápachu), nejsou doprovázeny jinými příznaky (jako je svědění, podráždění, bolest ).

Na alokace nedodali mnoho nepohodlí, používání Denní podložky, Jak často mění spodní prádlo. Snažte se udržet intimní zónu v suchu a čisté, vyhnout se nesoucím prádlo ze syntetických tkání, výhodné s přírodními materiály.

Jaký je výboj z pochvy během těhotenství není normální?

V některých případech je vypouštění z pochvy během těhotenství symptomem zánětlivých onemocnění nebo těhotenství komplikací.

Pokud selekte, kontaktujte svého lékaře:

 • Bílá, žlutá, zelená nebo šedá
 • obsahovat krev (mají růžovou, červenou nebo hnědou)
 • mají silnou konzistenci
 • mít nepříjemný zápach
 • doprovázena bolestí během močení a během pohlavního styku
 • způsobit svědění, zarudnutí a podráždění v intimním prostoru
 • doprovázena bolestí v žaludku

Alokace z pochvy v časném těhotenství

Již z prvního týdne těhotenství může žena všimnout změnu povahy výběru. Zpravidla se stanou hojnější, ale zároveň zůstávají transparentní, nemají nepříjemný zápach, nezpůsobují svědění. Jedná se o normální alokace, které nevyžadují žádnou léčbu.

 • Výběr krve v časném těhotenství Také docela běžné, ale vyžadují zvýšenou pozornost těhotné ženy a jejího lékaře. Hnědá (růžová, tmavě hnědá, černá) vrcholy v časném těhotenství lze pozorovat v normách po sexu, stejně jako po gynekologickém vyšetření. V některých případech může krvácení z pochvy během těhotenství mluvit o potratu, Měření těhotenství, mimoděložní těhotenství, Bubble Drift a některé další komplikace. Na našich stránkách je samostatný článek věnovaný tomuto tématu: Měsíčně v časném těhotenství.
 • Alokace s nepříjemným "rybí" vůní v časném těhotenství Může být příznakem Bakteriální vaginóza. Toto onemocnění se vyvíjí v reakci na změnu kompozice mikroflóry vagíny a je doprovázena šedým nebo žlutým výbojem, svědění a spalování v intimním prostoru, bolesti během pohlaví a během močení.
 • Bílé vrcholy v časném těhotenství Tam jsou docela často nalezeny, protože těhotné ženy zvýšily predispozici Mléko (kandidóza). Navzdory tomu, že bílý výtok během těhotenství je pozorováno v mnoha, to není normální jev, ale pravděpodobný příznak drozd, který vyžaduje přístup k lékaři pro další diagnostiku a léčbu.
 • Žlutý nebo zelený výběr v prvním trimestru těhotenství Často mají nepříjemný zápach a jsou doprovázeni svědění a nepohodlí v oblasti vnějších genitálních orgánů, stejně jako spalování a bolesti během močení. Tento příznak může znamenat některé pohlavně přenosné onemocnění: Trichomoniaz, Gonorona, chlamydia.

Alokace z pochvy ve druhém trimestru těhotenství

Většina těhotných žen ve druhém trimestru je nadále pozorována poměrně hojný transparentní (vodnatý nebo sliznice). To je normální, pokud selekce necítí, neposkytují výrazné nepohodlí a nejsou doprovázeny jinými příznaky.

 • Krev (červený, růžový, tmavý, hnědý nebo černý) výběr ve druhém trimestru těhotenství Tam jsou docela často nalezeny. Takové zvýraznění nejsou obvykle nebezpečné, pokud nejsou hojné a objevily se po sexu nebo po kontrole gynekologa. Zároveň může být bohatý výtok krve příznakem potratu a jiných vážných problémů, které vyžadují okamžité odvolání k lékaři. Jiné znepokojující symptomy v krvavém výboji jsou bolesti v břiše a v oblasti pásu, závratě, nevolnost a zvracení, uvolňování krevních sraženin z vagíny. Když jsou krvácení, nezapomeňte informovat svého lékaře.
 • Bílé tlusté nebo bavlněné těsnění ve druhém trimestru těhotenství Může být příznakem drozd. Zpravidla mají "kyselý" vůni a mohou být doprovázeny podrážděním kůže v intimním prostoru, stejně jako suchost pochvy a bolesti během styku. Navzdory tomu, že drush je běžným fenoménem během těhotenství, tato nemoc vyžaduje včasné odvolání k lékaři a léčbě.
 • Hustý žlutý, zelený nebo šedý výběr s nepříjemným zápachem Ve druhém trimestru jsou často doprovázeni bolestí při močení a pod sexuálním jednáním. Tyto příznaky mohou hovořit o přítomnosti pohlavně přenosných onemocnění (chlamydia, Trichomoniaz, kapavka jiný). Tyto onemocnění mohou mít extrémně nepříznivý vliv na plod, takže když se zobrazí specifikované sekce, okamžitě kontaktujte gynekologa.

Alokace z pochvy v pozdním těhotenství

Ve třetím trimestru těhotenství mohou být již patrné alokace ještě hojnější. To je normální, pokud uvolňování kapaliny (vodnatého), průhledného nebo mírně žlutého, nemá nepříjemný zápach a nejsou doprovázeny svědění.

 • Nadměrně hojné alokace v pozdním těhotenství Může existovat znamení lámání ovocné bubliny a vody. Jak rozlišit obvyklé alokace od vod? Normální výtok během těhotenství je obvykle hojnější ráno a nekonzistentní. Během misky vody nejsou hojné alokace zastaveny po celý den. Waters jsou obvykle transparentní (ale mohou mít růžový odstín) a necítí. Často po výkrmu vod v břiše zvýšení: Je to boj. Pokud jsou bohaté alokace zvýšeny třepáním, mohou být spojeny s inkontinencí moči (to je normální jev v pozdním těhotenství). V případě inkontinence moči má výběr charakteristický zápach.
 • Výběr s krví (červená, hnědá nebo černá) po 27 týdnech těhotenství jsou možné znamení predikce placenty, předčasné dvojice placenty nebo Předčasné narození. Při takovém výboku je nutné naléhavě kontaktovat svého lékaře.
 • Sliznice tlustý výtok, které mohou být transparentní nebo obsahovat krevní sraženinu, může mluvit Dezintegrace mucosa trubice. Tyto sekce zpravidla se nezobrazují dříve 36 týdnů těhotenství a jsou jedním z Harbingers rychlého narození.
 • Silný výběr bílé, šedé nebo zelené s nepříjemným zápachem Může být příznakem zánětlivých vaginálních onemocnění. S výskytem takových sekrcí musí těhotná žena kontaktovat gynekologa.